Při pěstování květin se často zapomíná na to, co rostliny potřebují nejvíce

Jestli máte doma spoustu květin a rostlin, musíte také vědět, jak se o ně starat. Není možné je jen zalévat nebo přesazovat. Potřebují sluneční světlo, dostatek vzduchu, ale také kvalitní hnojivo, které jim pomůže v růstu. Jak si připravit levné a účinné hnojivo?

Potřebujete jen suroviny, které najdete doma

Ke zlepšení stavu vašich rostlin nebudete potřebovat žádné drahé hnojivo, ale skvěle poslouží prostředky, které máte doma. Jejich použití je velmi jednoduché, jsou levné a účinné. Použít jako hnojivo můžete například kávu. Nerozpustnou kávu můžete vypít, ale předtím do ní nepřidávejte ani cukr, ani mléko. Poté nechte zbylou kávovou sedlinu vyschnout a následně ji můžete použít jako hnojivo.

Její účinky vás možná překvapí. Takto usušenou ji můžete nasypat do zeminy. Hnojivo bude účinné především pro acidofilní rostliny. Stejně jako kávovou sedlinu můžete použít také vyvařené pytlíky od čaje. I tady je nutné je vysušit a důležité je vědět, že potřebovat budete jen bílý, zelený nebo černý čaj. Nejúčinnější je sedlina, kterou najdete na dně konvice od čaje.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se plevelu jednou provždy. Čtyři přírodní metody ho zlikvidují šetrně, ale účinně
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste jako hnojivo česnek nebo aspirin

Další možností, jak vyživit rostliny, je vložit do zeminy kousek česneku. Zlepšíte tím jejich odolnost a ochráníte je před škůdci nebo jinými chorobami. Když je rostlina opravdu špatná, můžete několik stroužků česneku vložit přímo do zeminy. Pokud je rostlina v pořádku, ale napadené jsou ty okolo, stačí jen vložit několik slupek do půdy.

Použít můžete i aspirin. Většinou sice pomáhá na nachlazení, ale můžete ho použít také do zálivky. Stačí jednu tabletu rozpustit v litru vody a následně střídat zálivku s obyčejnou vodou. Aspirinem prodloužíte trvanlivost také řezaných květin. V tomto případě vhoďte tabletu do vázy. Využít ale můžete také chemická hnojiva, která koupíte v obchodech.

Zdroj: https://www.sustainablejungle.com/urban-gardens/apartment-gardening/
Přidat na Seznam.cz