male-hand-taking-fresh-lemon-from-stack

Vodní kámen v koupelně porazí citronová šťáva

Vodní kámen může být v koupelně neústupný. Jde o nevzhledný problém způsobený hromaděním minerálních usazenin z tvrdé vody. I když existují různé komerční produkty k řešení tohoto problému, přírodní alternativy mohou být stejně účinné a šetrné k životnímu prostředí. V tomto článku vysvětíme, jak lze citronovou šťávu, běžnou kuchyňskou přísadu, použít k prevenci a odstranění vodního kamene v koupelně.

Síla citronové šťávy

Citronová šťáva může být se svou přirozenou kyselostí účinným a ekologickým řešením pro boj s vodním kamenem. Kyselina citronová přítomná v citronech pomáhá rozpouštět minerální usazeniny a odbourávat usazeniny vodního kamene. Citronová šťáva má navíc příjemnou vůni, díky čemuž je osvěžující alternativou k drsným chemickým čisticím prostředkům.

Mohlo by vás zajímat:  Klíšťata se nevyhýbají ani zahradám. Před nebezpečnými parazity nás ochrání samotné rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to

Chcete-li se zbavit vodního kamene v koupelně pomocí citronové šťávy, postupujte takto:

  1. Pokud používáte čerstvé citrony, vymačkejte je, abyste získali šťávu. Případně můžete použít kupovanou citronovou šťávu.
  2. Smíchejte stejné díly citronové šťávy a vody ve spreji.
  3. Nastříkejte zředěnou citronovou šťávu na usazeniny vodního kamene v koupelně. Zaměřte se na oblasti, jako jsou vodovodní baterie, sprchové hlavice, dlaždice a další povrchy, kde se vyskytuje vodní kámen.
  4. Roztok citronové šťávy nechte na vodním kameni působit asi 10–15 minut.
  5. Poté, co měla citronová šťáva čas působit, použijte kartáč k vydrhnutí vodního kamene.
  6. Jakmile vydrhnete vodní kámen, místo důkladně opláchněte vodou. Tím odstraníte zbývající citronovou šťávu a uvolněný vodní kámen.
  7. V případě odolného vodního kamene možná budete muset proces zopakovat nebo nechat roztok citronové šťávy na postižených místech po delší dobu před drhnutím.
Mohlo by vás zajímat:  Se správným postupem není žehlení košile žádná věda

Upozornění:

  • Před aplikací citronové šťávy na jakýkoli povrch, zejména na jemné nebo porézní materiály, ji vyzkoušejte na nenápadném místě, abyste se ujistili, že nedochází k nežádoucí reakci.
  • Kyselost citronové šťávy může negativně ovlivnit některé povrchové úpravy, jako je mramor nebo mosaz, pokud je ponechána v kontaktu po delší dobu.
Zdroj: https://surrey-cleaning-angels.co.uk/blog/how-to-remove-limescale-in-kitchen-and-bathroom/
Přidat na Seznam.cz