Mravence ze zahrady odpudí vůně bylin, skořice nebo octa

Mravence ze zahrady odpudí vůně bylin, skořice nebo octa

Některý hmyz je v zahradě vítaný. Jedná se zejména o včely či čmeláky, kteří fungují jako opylovači. Nebo třeba slunéčka sedmitečná, která likvidují mšice. Když ale narazíme na hnízdo mravenců, většinou z něj radost nemáme. Můžete se jich ale jednoduše zbavit, a to ekologicky a levně. Jak na to?

Mravenci na zahradě nejsou jen škůdci

Ač se na první pohled zdá, že mravenci na zahradě jen škodí, lze je považovat i za užitečné tvory. Ničí totiž škůdce žijící v půdě či na rostlinách. Také šíří semena, čímž usnadňují množení některých druhů rostlin. Když vytvářejí v půdě chodbičky, tak ji vlastně provzdušňují. Potud je jejich konání záslužné. Vedle toho ale mravenci dokážou i ničit, a to hlavně dřevěné prvky budov, ve kterých si budují hnízda. Mohou poškozovat ovoce nebo ničit pupeny rostlin. Máte-li proto mravenců na zahradě spoustu, určitě se jich budete chtít zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Ostružinová tinktura vyžene nachlazení z těla. Podle jednoduchého receptu si ji každý připraví do zásoby
Zdroj obrázku: Freepik

Zapomeňte na chemické prostředky

V drogerii lze koupit efektivní prostředky na chemické bázi na hubení mravenců. Zde je ale třeba opatrnosti, protože tyto prostředky mohou poničit i rostliny, pokud se na ně omylem dostanou. Je proto lepší vsadit na domácí metody, které jsou také účinné. A přitom jejich použití není nijak náročné.

Co třeba na zahradě vysadit rostliny, které mravencům nevoní? Jedná se zejména o majoránku, levanduli, bazalku, tymián, mátu nebo měsíček lékařský. Jsou to bylinky, které uplatníte při vaření v kuchyni nebo jako léčivky.

Mohlo by vás zajímat:  Na každý druh podlahy existuje domácí prostředek, který ji šetrně a účinně vyčistí

Co třeba použít skořici či prášek do pečiva

Další nevábnou vůní pro mravence je skořice. Zkuste na jejich hnízdo nasypat trochu skořice a uvidíte, jak rychle se odstěhují pryč. Odradí je také vůně octa nebo některých esenciálních olejů.

Kromě skořice lze použít v boji proti mravencům také kypřicí prášek do pečiva nebo kukuřičný škrob, které rozptýlíte po zahradě.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27245158/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz