Vodní kámen na bateriích spolehlivě odstraní silná kyselina, kterou běžně přidáváme řady do jídel

Trápí vás tvrdá voda a vaše baterie či umyvadla jsou od vodního kamene stále zanesené? Je známo, že se taková špína nedá lehce odstranit a někteří lidé už vložili mnoho financí do prostředků, které ve výsledku ani nefungovaly. Pomozte si jednoduše s čisticími prostředky, které máte doma, a nejsou příliš nákladné. 

Pravidelný úklid

Koupelna je místem pro odpočinek a pohodu. Špína, plíseň a vodní kámen ji ale mohou narušit. Starejte se proto o tuto místnost se stejnou péčí, jako o všechny ostatní. Usazený vodní kámen se stále zhoršuje, a pokud není baterie pravidelně vyčištěna, může se i nenávratně poškodit. Vodní kámen má vysoké procento vápenatých a hořečnatých solí, což způsobuje, že se materiál pod jeho tlakem časem ničí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prostředky, které jsou proti vodnímu kameni na trhu k dostání, jsou většinou velmi agresivní a mohou tak poškodit i samotné zařízení. V neposlední radě mají tyto chemické látky také negativní dopad na životní prostředí. Přírodní čisticí prostředky jsou ale příjemnou alternativou, která vám pomůže tyto problémy vyřešit. 

Mohlo by vás zajímat:  V koupelně často skladujeme věci, které tam nepatří. A to může mít až fatální následky

Nejprve si udělejte průzkum

Než se do úklidu pustíte, zkontrolujte, s jakým materiálem máte tu čest, abyste ho při úklidu nepoškodili. 

V koupelně a kuchyni je nejúčinnějším pomocníkem ocet, který je levný, a přesto velice účinný. Můžete jej použít na nerezovou ocel a mosaz. V druhém případě jej ale raději zřeďte s vodou, aby nebyl tak agresivní. Chromované baterie se nejlépe čistí alkoholem, jelikož se rychle odpařuje a nezanechává šmouhy. V takovém případě baterii také velmi účinně vydezinfikujete.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak postupovat

Vše, co budete potřebovat je ocet, rukavice a houbička. Aplikujte tekutinu na místa zasažená vodním kamenem a nechte chvíli působit. Pokud je vodní kámen opravdu v silné vrstvě, můžete místo posypat ještě jednou sodou. Po několika minutách otřete houbičkou a vodou. Následně baterii vyleštěte pomocí alkoholu a máte hotovo. Za pár minut a s minimem finančních prostředků.

Zdroj: femina.hu, Autorský text
Přidat na Seznam.cz