Tap 1937219 1920

Vodní kámen na bateriích spolehlivě odstraní silná kyselina, kterou běžně přidáváme řady do jídel

Trápí vás tvrdá voda a vaše baterie či umyvadla jsou od vodního kamene stále zanesené? Je známo, že se taková špína nedá lehce odstranit a někteří lidé už vložili mnoho financí do prostředků, které ve výsledku ani nefungovaly. Pomozte si jednoduše s čisticími prostředky, které máte doma, a nejsou příliš nákladné. 

Pravidelný úklid

Koupelna je místem pro odpočinek a pohodu. Špína, plíseň a vodní kámen ji ale mohou narušit. Starejte se proto o tuto místnost se stejnou péčí, jako o všechny ostatní. Usazený vodní kámen se stále zhoršuje, a pokud není baterie pravidelně vyčištěna, může se i nenávratně poškodit. Vodní kámen má vysoké procento vápenatých a hořečnatých solí, což způsobuje, že se materiál pod jeho tlakem časem ničí.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit vanu je někdy nadlidský úkol. Ovšem levné domácí prostředky zaručeně zaberou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prostředky, které jsou proti vodnímu kameni na trhu k dostání, jsou většinou velmi agresivní a mohou tak poškodit i samotné zařízení. V neposlední radě mají tyto chemické látky také negativní dopad na životní prostředí. Přírodní čisticí prostředky jsou ale příjemnou alternativou, která vám pomůže tyto problémy vyřešit. 

Nejprve si udělejte průzkum

Než se do úklidu pustíte, zkontrolujte, s jakým materiálem máte tu čest, abyste ho při úklidu nepoškodili. 

V koupelně a kuchyni je nejúčinnějším pomocníkem ocet, který je levný, a přesto velice účinný. Můžete jej použít na nerezovou ocel a mosaz. V druhém případě jej ale raději zřeďte s vodou, aby nebyl tak agresivní. Chromované baterie se nejlépe čistí alkoholem, jelikož se rychle odpařuje a nezanechává šmouhy. V takovém případě baterii také velmi účinně vydezinfikujete.

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak postupovat

Vše, co budete potřebovat je ocet, rukavice a houbička. Aplikujte tekutinu na místa zasažená vodním kamenem a nechte chvíli působit. Pokud je vodní kámen opravdu v silné vrstvě, můžete místo posypat ještě jednou sodou. Po několika minutách otřete houbičkou a vodou. Následně baterii vyleštěte pomocí alkoholu a máte hotovo. Za pár minut a s minimem finančních prostředků.

Zdroj: femina.hu, Autorský text
Přidat na Seznam.cz