Majitelé mazlíčků řeší stále stejný problém. Řešení ale není tak těžké, jak se zdá

Majitelé mazlíčků řeší stále stejný problém. Řešení ale není tak těžké, jak se zdá

Kočičí nebo psí chlupy dělají problémy mnoha majitelům zvířat. Najdete je v kobercích, na gaučích, na oblečení, ale také v čerstvě uvařené kávě. Jak se srsti zbavit a jak předcházet tomu, aby zvířata chlupy v takové míře pouštěla? Zkuste je pravidelně kartáčovat.

Kartáčování a kvalitní strava zajistí menší línání

Jestli chcete předejít tomu, že z mazlíčka budou chlupy padat při každém kroku, zkuste ho zvyknout na pravidelné kartáčování. Nemusí to být každý den, ale je nutné ho na to navyknout, aby věděl, co přesně ho čeká. A po každém česání ho nezapomeňte odměnit pamlskem. Pokud bude vědět, že něco dostane, bude lépe u kartáčování držet, a třeba se mu časem bude dokonce líbit.

Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte svou domácnost pomocí prostředků, které si snadno vyrobíte z pár ingrediencí

Dobré je na česání používat furminátor, který vyčeše chlupy přímo z podsady. Budete se divit, po několika tazích srstí na kartáči zůstane opravdu velké množství chlupů! Furminátor stačí používat 1–2 týdně, v době línání můžete častěji. Vždy dávejte pozor, abyste zvířeti neublížili, protože stačí jeden špatný pohyb a můžete ho například pořezat.

Zdroj obrázku: Freepik

Chlupy na koberci nebo pohovce odstraníte pomocí válečků

Lepicí válečky jsou velmi populární hlavně v domácnostech, kde je zvířat více. Můžete si jeden vložit do kabelky, do auta a do každé místnosti v bytě. Vždy se totiž budou hodit! Snadno s nimi odstraníte chlupy také z oblečení, nábytku nebo hraček. Můžete k nim dokoupit náhradní sady válečků – doporučujeme koupit větší množství, protože je určitě využijete.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň nevědomky zveme k sobě domů, kde se ráda usadí. Vyvarujte se zásadních chyb

Můžete k odstranění chlupů použít také gumové rukavice, které namočte a potom s nimi jezděte po pohovce nebo křesle. Je to rychlá metoda, vhodná hlavně pro větší plochy. Chlupy odstraníte také pomocí obyčejné izolepy, jeden kousek můžete použít vícekrát, než bude celý olepený chlupy. Je dobré mít doma kvalitní vysavač s turbo trubicí, která vysaje veškeré chlupy i další nečistoty.

Zdroj: https://dogtime.com/how-to/home-cleaning/3487-get-pet-hair-off-and-out-of-your-home
Přidat na Seznam.cz