Skvrny1

Skvrny od lepidla, piva nebo rtěnky dokážou potrápit. Naštěstí i ty nejodolnější mají své řešení

Nic vám nezkazí den tolik, jako tvrdohlavé skvrny, které nechtějí pustit. Objevit se přitom mohou kdekoli. Na našich oblíbených šatech, halence nebo pohodlné pohovce. Většinou se jedná o obyčejnou špínu, ale jak se rychle a efektivně zbavit nečistot z lepidla, červené rtěnky, piva nebo spáleniny od žehličky?

Jak odstranit skvrny od lepidla nebo žehličky?

Odstranění skvrn od lepidla není ani snadné, ani příjemné. Univerzálním pomocníkem na zbytky od lepidla je aceton. Oděvy poškozené celulózovým lepidlem musíte namočit do enzymatického prášku a opláchnout. Methylalkohol zase zbaví nečistot způsobených epoxidovými, neoprenovými nebo acetátovými lepidly. Na každý problém tedy existuje spolehlivé řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet pomůže vyčistit myčku a zbaví ji zápachu
Zdroj obrázku: Freepik

Spálili jste si oblíbené šaty nebo halenku při žehlení? Znečištěnou látku namočte do vody a vetřete do oblečení větší množství soli. Občas poškozené místo otřete gázovým tamponem namočeným v mýdlové vodě a opláchněte teplou vodou. Po vysušení je nejlepší ho vyčistit ještě octem. Pokud se stále žluté skvrny drží, otřete je tamponem namočeným v peroxidu vodíku. Směs z jednoho dílu glycerinu a dvou částí vody aplikujte a nechte působit po dobu 15 minut. Poté vyperte.

Skvrny od piva nebo rtěnky

Pivo je úžasná pochutina, ale když se s ním polijete, není to nic veselého. Skvrny můžete ovšem efektivně odstranit roztokem vody a malého množství amoniaku nebo denaturovaného alkoholu s několika kapkami zředěného octa. Tato jednoduchá metoda vás ochrání před potížemi. Stačí, když oděv namočíte do čistého octa nebo enzymového prášku. Tkaninu je zapotřebí čistit v co nejteplejší vodě. Zbývající skvrny odstraníte jemnou aplikací terpentýnu.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivé způsoby, jak odstranit rez ze všech povrchů bez speciálních čističů
Zdroj obrázku: Freepik

Někdy se vám podaří, že si ušpiníte oděv od rudé rtěnky. Co s tím? Postižené místo potřete tamponem namočeným v octu. Pokud použití tohoto prostředku nepomůže, použijte methylalkohol a poté tkaninu umyjte v tekutém čisticím prostředku v pračce na teplotu, která je uvedena na štítku halenky nebo šatů jako maximální.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/stain-removal/worst-stains
Přidat na Seznam.cz