heap-clothes-washing-basket-standing-floor-near-washing-machine-light-bathroom

Vlhčené ubrousky zbaví oblečení během praní žmolků, vlasů i chlupů

Vlhčené ubrousky jsou nezbytnou součástí během cest. Nahradí sprchu nebo vodu, kterou nemusíme mít momentálně k dispozici. Takže jakýkoliv flek nebo zašpinění můžeme vyčistit těmito ubrousky. Ten, kdo má domácí mazlíčky nebo dítě, dobře ví, jaký poklad se v těchto vlhčených ubrouscích skrývá. Vlhčené ubrousky můžete použít i během praní prádla. Stačí, když je přidáte dovnitř bubnu. Pozor ale, ne všechny vlhčené ubrousky jsou vhodné pro praní v pračce.

Výběr vhodných ubrousků

Ne všechny vlhčené ubrousky jsou vhodné pro praní v pračce. Vlhčené ubrousky musí být dostatečně silné, aby se neroztrhaly. V opačném případě si spíše přiděláte práci, než ušetříte. Zbytky ubrousků budete muset sundat nejen z oblečení a prádla, ale také ze samotné pračky. Pozorně sledujte materiál, z jakých jsou ubrousky vyrobeny:

  • celulóza,
  • polypropylen,
  • bavlna.
Mohlo by vás zajímat:  Na noc si dává mobil do nádoby, ze které běžně pije. Jeho důvody jsou překvapivé, ale logické

Vyvarujte se koupě ubrousků vyrobených z papíru nebo jiných materiálů.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlhčené ubrousky, nikoliv klasické ubrousky

Opravdu nezkoušejte kupovat a používat klasické ubrousky. Klasické papírové ubrousky nebo látky vám nepomůžou. Problém může nastat také s vůní. Jestli nechcete, aby oblečení vonělo stejně jako vlhčené ubrousky, opláchněte je před použitím ve vodě.

Odstranění nečistot

Vlhčené ubrousky jsou skvělými pomocníky, když potřebujete odstranitprádla přebytečné nečistoty, jakými jsou žmolky, vlasy, chlupy atd. Vše zachytí vlhčené ubrousky uvnitř pračky, které poté vyhodíte do koše, takže nebudete muset čistit prádlo od nečistot.

Správné použití

Do plné pračky stačí vložit pouze tři vlhčené ubrousky. Během praní se budou otírat o prádlo a nalepí tak na sebe veškeré nečistoty. Po skončení programu tyto ubrousky vyhoďte, nelze používat stále jedny a ty samé ubrousky. Jejich vlastnosti se snižují, ačkoliv vypadají nepoužitě. Pamatujte také na výše zmíněná doporučení, jaké vlhčené ubrousky zakoupit, abyste se vyhnuli případným potížím.

Zdroj: https://ecowipes.com.vn/news/great-use-when-putting-wet-towels-in-the-washing-machine
Přidat na Seznam.cz