Beautiful Red Rose Flowers Bouquet Vase White

Růže ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému místu, kvalitní vodě a vhodnému řezu

Každá rostlina v domácnosti zlepšuje náladu. A co víc potěší ženské srdce než darování růže? Růže jsou symbolem krásy a komplimentem, který udělá radost každé ženě bez ohledu na věk. Jednu nevýhodu ale mají, a to krátkodobou životnost po vložení do vázy. Naštěstí člověk je tvor vynalézavý, a tak jsme přišli na několik způsobů, jak prodloužit životnost i krásu této krásné rostliny ve váze.

Prodloužení životnosti

Velká a krásná voňavá kytice z růží potěší nejednu domácnost. Barevné květiny milujeme natolik, že je rádi nosíme do svých domovů a zdobíme si jimi interiér. Bohužel nic netrvá věčně, a to ani životnost těchto nádherných květin. Velice často jsme svědky toho, že tato krásná, dominantní květina rychle zvadne a působí spíše nevzhledně. Jak udržet růže naživu?

Mohlo by vás zajímat:  Vosk na ubruse lze vyčistit jednoduchými metodami. Po skvrně nezůstane ani stopy

Seříznutí růží

Růže nejsou náročné rostliny, ale rychle vadnou, pokud je máme trhané. Před vložením do sklenice je dobrý nápad seříznutí spodních konců v ostrém úhlu. Tato úprava zaručí vyšší schopnost přijmutí vody, což se odrazí na životnosti. Ještě než ale vložíte růži do vázy s vodou, odstraňte listy ze spodních větviček.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabraňte rychlému vadnutí

Voda ve váze by měla být studená a váza důkladně očištěná. Když tyto dvě podmínky splníte, čeká vás výběr vhodného místa. Nejvhodnější místo je slunné, ale zároveň chladné. Vyhněte se místu, kde dozrává ovoce. Vylučovaný etylen přispívá k vadnutí růží. Nezapomeňte na častou obměnu vody ve váze, nejlépe dvakrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivé způsoby, jak odstranit rez ze všech povrchů bez speciálních čističů

Cukr

Nejstarší a nejoblíbenější způsob spočívá v přidání cukru do vody. Množství cukru by mělo být ale minimální, když to přeženete, způsobíte zrychlení odumírání květin. Na jeden litr vody stačí přidat jednu lžičku cukru a důkladně promíchat. Rostliny tak posílí, získají vitalitu a zachovají si barvu květů.

Jestliže dostanete růži, vyzkoušejte jeden z výše zmíněných tipů. Výsledek určitě stojí za to a vy se tak můžete kochat pohledem na růži daleko více dní než bez úpravy.

Zdroj: https://saffronsdecor.com/blog/5-easy-tips-for-taking-care-of-roses-in-a-vase-in-2022/
Přidat na Seznam.cz