Steam Iron Stack Washed Folded Clothes Ironing Board Concept Household Chores Daily Routine

Voda obohacená o vonné esence provoní prádlo přímo během žehlení

Každý miluje zachumlat se po koupeli do voňavé a měkké osušky nebo ulehnout do ložního prádla, které připomíná rozkvetlou louku v Alpách. Běžně prádlu dodá nádhernou vůni drahý prací prášek nebo vybraná aviváž. Jenže ne každý může přípravky s přidanými látkami používat kvůli citlivosti pokožky nebo alergiím. Současně může být někdy příliš silná vůně na obtíž. Co v takové chvíli dělat? Ideálním řešením je speciální voda, která se používá při žehlení. Jaké výhody má a jak se připravuje?

Přírodní a bez chemikálií

Prací prášky, aviváže, bělidla a další výrobky, které se používají při praní prádla, obsahují mnoho agresivních látek. Obsažené chemikálie škodí zdraví, zejména pokožce, ale také životnímu prostředí, protože znečišťují odpadní vody a půdu v okolí řek. Mnohem vhodnější je používat přírodní a ekologické prací prášky, které jsou sice takřka bez vůně, ale nezatěžují organismus a okolní prostředí chemikáliemi. Říkáte si, že pak prádlo nevoní? Může vonět, ale až po vyprání a po vyžehlení.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlý zápach ze skříně vyženou jednoduché triky a obyčejné suroviny, které najdete v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné řešení pro alergiky

Rodiče malých dětí nebo citliví jedinci často řeší, jak prát prádlo, aby nedocházelo k podráždění pokožky. Své o tom ví například alergici, kteří trpí v oblečení, které bylo vyprané standardním způsobem. O provoněném prádlu se jim může jen zdát, protože v jejich případě jsou jakékoli aviváže zcela vyloučeny. Naštěstí je možné použít voňavou vodu, která je zcela bez chemických činidel, nezpůsobuje zarudnutí ani vyrážku, navíc se snadno připravuje.

Voňavá voda do žehličky

Speciální voda se vlívá do nádržky žehličky a vůně se dostává do vláken tkanin při napařování a žehlení. Kromě krásně voňavého oblečení je výhodou této metody, že provoní celý šatník, k tomu některé vůně odrazují šatní moly. Pro přípravu tohoto domácího přípravku stačí odměřit 250 mililitrů vody a přidat asi 10 kapek esenciálního oleje dle vlastní volby. Intenzitu vůně je možné ovlivnit množstvím vonné esence. Po zamíchání se tento roztok použije přímo při žehlení nebo se vlije do láhve s rozprašovačem a prádlo se před žehlením touto speciální vodou navlhčí.

Zdroj: https://inthewash.co.uk/laundry-and-ironing/make-your-own-scented-ironing-water/
Přidat na Seznam.cz