Woman Holding Pile Clean Clothes

Vlhčené ubrousky přidané do pračky zbaví oblečení zvířecích chlupů

Jste-li majitelem domácích mazlíčků, určitě víte, jaký problém způsobuje, když línají. Týká se to zejména psů, koček, případně i morčat. Zvířecí chlupy jsou pak všude v domácnosti, chytají se také na oblečení. Zejména na černých oděvech jsou hodně vidět a ani praním se jich často nezbavíte. Víte, co vám zaručeně pomůže?

Jak se zbavit zvířecích chlupů

Jestliže doma chováte chlupaté zvíře, je pochopitelně nutné pravidelně vysávat. Na jaře většinou nastává období, kdy zvířata pouštějí chlupy mnohem více než kdy jindy. Jestliže se dostanou na oblečení, vyzkoušejte poměrně jednoduchý trik, který vám pomůže se jich zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Kapsle, gel nebo prášek. Každý prací prostředek má své výhody, vyberte ten nejlepší pro vás

Budete potřebovat obyčejné vlhčené ubrousky, které vložíte do bubnu pračky během praní. Jako magnet totiž ubrousky na sebe chytají chlupy, prach i různé drobné nečistoty.

Jak dokonale vyprat černé prádlo

Černá barva je jedna z nejoblíbenějších, co se oblečení týká. Lidé si kupují i černé ponožky, nosí černá trička, kalhoty i košile nebo halenky. Černé oděvy jsou ale náchylné na blednutí během praní nebo na zachytávání prachu a zvířecích chlupů, které jsou nich viditelné. I v tomto případě vám pomohou vlhčené ubrousky, jak je již výše popsáno.

Mohlo by vás zajímat:  Kávu milujeme všichni, skvrny od ní už však ne. Zatočí s nimi známé prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se pracuje s vlhčenými ubrousky

Jestliže se ptáte, kolik ubrousků je třeba dát do pracího bubnu, obvykle záleží na množství praného prádla. Optimální množství jsou tři až čtyři kousky vlhčených ubrousků na jeden prací cyklus, je-li buben zcela zaplněný. Je třeba ubrousky dobře do něho rozprostřít, aby měly co největší plochu. Jen tak budou moci zachytit velké množství nečistot. Ubrousky by rozhodně neměly být pokrčené nebo složené.

Dodržujte základní pravidla při praní

Při praní je třeba oblečení do bubnu nedávat složené nebo stočené. Buben byste neměli přeplňovat, protože pak riskujete to, že se prací prášek z oblečení dokonale nevymáchá. Po ukončení pracího cyklu prádlo ihned z bubnu vytáhněte.

Zdroj: https://pure.decorexpro.com/en/sredstva/vlazhnaya-salfetka-v-stiralnuyu-mashinu.html
Přidat na Seznam.cz