Mléko jako ideální hnojivo pro kapradiny: naředěné s vodou je vhodné jednou měsíčně

Mléko jako ideální hnojivo pro kapradiny: naředěné s vodou je vhodné jednou měsíčně

Máte doma kapradiny? A víte, jak se o ně starat, aby se jim dařilo? Poradíme domácí triky, díky kterým budou kapradiny bujně růst a pohled na ně si budete moci užívat skutečně dlouho. Není to pouze o správné zálivce, ale kapradiny potřebují také pravidelně přihnojovat, aby získaly do kořenů veškeré živiny. Jaká hnojiva jsou pro ně ideální?

Jak se zalévají kapradiny?

Hnojiva by měla být nejlépe domácí, protože s takovými naděláte nejvíce užitku. Jsou nejen levná a snadno dostupná, ale hlavně účinná. Obsahují totiž jen ty látky, které rostlina využije naplno. Jak můžete takové hnojivo aplikovat? Je to velmi jednoduché. Záleží sice na ročním období, ale určitě neuděláte špatně, když se rozhodnete aplikovat na kapradiny mléko s vodou.

Kapradiny jsou rostliny, které nepotřebují žádnou zvláštní péči, na druhou stranu jsou ale vrtošivé, proto je potřeba vědět, jak se o ně starat, aby se jim dařilo. Kapradiny mohou vlivem nedostatečné zálivky ztrácet listy. Musíte tak znát jejich potřeby a dodat jim všechno, co potřebují. V péči o kapradiny to není jen o zalití vodou, ale budou potřebovat sem tam domácí kvalitní hnojivo.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy: místo speciálních prostředků pomůže čaj
Zdroj obrázku: Freepik

Jak kapradině pomoci v růstu?

Kapradiny v květináčích jsou okrasné rostliny, které potřebují pravidelnou zálivku. Nevadí jim vyšší vlhkost v domácnosti, potřebují také rozptýlené světlo a nikdy byste je neměli nechávat na přímém slunci, protože jejich listy se mohou snadno spálit. V chladnějších měsících navíc kapradiny tolik vody nepotřebují, stačí jim 2–3× týdně.

Zalévat je můžete například vodou s mlékem. Je to účinné řešení a takové hnojivo najde každý doma. Kapradiny budou nejen krásně zelené, ale budou také krásně růst a budete se z nich těšit opravdu dlouho. Takové hnojivo ale používejte střídmě, stačí jednou měsíčně. Smíchejte ve sklenici 100 ml mléka a jeden litr vody a máte hotovo. Nikdy nepoužívejte mléko samotné, které rostlině může ublížit.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/milk-fertilizer.htm
Přidat na Seznam.cz