Víc než jen pouhá dezinfekce: peroxid vodíku pomůže v mnoha situacích

Víc než jen pouhá dezinfekce: peroxid vodíku pomůže v mnoha situacích

Peroxid vodíku je známý hlavně v domácí lékárničce. Používá se na otevřené rány jako dezinfekce, ale poslouží také jako základní surovina pro domácí čisticí prostředky. Dokáže odstranit plísně, nahradí bělidlo a také odstraní skvrny například z koberce. Pomůže ale v mnoha dalších oblastech, které vám představíme.

Peroxid si umí poradit také s bolestí v krku nebo ušním mazem

Peroxid vodíku patří mezi čisticí prostředky, které jsou velmi účinné. Můžete ho využít na čištění spár, leštění nádobí, ale dokáže odstranit také plísně. Stačí ho jen naředit s vodou v poměru 1 : 1, nalít do rozprašovače a následně aplikovat na špinavé povrchy. Nakonec utřete houbou nebo měkkým hadříkem. Po několika minutách bude vidět rozdíl. Pokud peroxid smícháte s lihovým octem, odstraníte také nečistoty z podlahy, hodí se také na hračky nebo čištění bot.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli vám chybí leštidlo na nádobí, vyzkoušejte peroxid vodíku. Stačí jednu lžíci nalít do myčky nádobí a je po problému. Nádobí se bude krásně lesknout a peroxid navíc odstraní veškeré bakterie i choroboplodné zárodky. Můžete ho použít také jako odstraňovač skvrn nebo bělidlo. Hodí se k bělení záclon, je to levný a dostupný prostředek.

Mohlo by vás zajímat:  Prach je věčný nepřítel úklidu. Zkuste na něj tentokrát vyzrát

Poradí si s očními čočkami nebo nemocnými dutinami

Pokud jste si zapomněli koupit roztok na čištění očních čoček, použít můžete peroxid. Stejně tak na bolest v krku. Smíchejte 1/4 hrnku vody s 1/4 hrnku peroxidu vodíku a tuto směs kloktejte několikrát denně. Výsledek se dostaví během chvíle. Peroxid vodíku můžete využít také na změny na vaší kůži. Stačí nanést menší množství na vatový tampon a potřít si části kůže. Po několika hodinách pokožku očistěte vodou a naneste hydratační krém.

Jestli máte problémy s přebytkem ušního mazu, i tady pomůže peroxid. Kapku peroxidu smíchejte s teplou vodou a směs si dejte přes uši. Kombinace těchto dvou přísad způsobí, že se ušní maz přirozeně rozpustí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/hydrogen-peroxide-uses-home-4174809
Přidat na Seznam.cz