Tenhle bílý prášek se doma neztratí. Nahradí prací prášek, čisticí prostředky i běžnou kosmetiku

Odolné skvrny nemusíte čistit pouze agresivní chemií. Vyzkoušejte šetrnější metody, které látku neponičí

Jestli máte malé děti, rozhodně nebudete tvrdit, že vám domů z venku chodí čisté. Velmi odolné skvrny jsou na denním pořádku ale také u dospělých. Stačí omylem vylitá káva, rtěnka na límečku nebo make-up, který jste si otřeli do rukávu. V takových případech nestačí jen prádlo vyprat a nechat uschnout. Budete muset použít metody, které odstraní skvrny ještě předtím, než prádlo vložíte do pračky. Chemické metody čištění jsou sice účinné, ale pro lidské zdraví se nejedná o způsob, který by byl bezpečný.

Mohlo by vás zajímat:  Udržte komáry daleko od svého domova. Ty nejlepší prostředky stojí jen pár korun

Přírodní alternativy jsou levnější a šetrnější k životnímu prostředí

Jestli oblečení nechcete čistit chemicky, můžete si pomocí i jinými metodami. Mezi takové patří například ruční praní. Některé materiály jinak vyprat ani nemůžete. Používejte vlažnou vodu s jemným pracím prostředkem. Oblečení z vlny nebo hedvábí je nutné prát velmi opatrně, abyste nezničili vlákna. Určitě se v takovém případě vyhněte násilnému ždímání.

Jemné látky potřebují jemné zacházení. Vlnu nebo hedvábí tak perte pouze ve studené vodě a teplotu neměňte, protože by se vlna mohla srazit a oblečení už byste nikdy neoblékli. Oblečení neždímejte ani v ruce, ale jestli přeci jen potřebujete vymačkat vodu, použijte ručník nebo hadr a mačkejte vodu přes ně.

Mohlo by vás zajímat:  Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům
Zdroj obrázku: Freepik

Čistit oblečení můžete pomocí páry

Parní čističe jsou oblíbené nejen na podlahy, ale díky nim můžete mít i čistší oblečení. Jsou to speciální stroje, které používají hlavně firmy a obchody s oblečením, které potřebují mít oblečení rychle čisté a zároveň vyžehlené. Parní čištění ušetří mnoho času, proto si ho pořiďte domů, protože se hodí hlavně na oblečení, které je potřeba chemicky čistit.

Jestli máte oblíbené svetry, které nosíte hlavně v zimě, poradíme jeden trik. Jestli na nich nechcete mít skvrny od potu, oblékněte si pod ně bavlněné tričko, které veškerý pot absorbuje. Vy pak nebudete muset řešit skvrny, které jsou těžko odstranitelné. Oblečení byste měli prát pravidelně, abyste předešli nejen skvrnám, ale také nepříjemnému zápachu. I proti němu se dá bojovat přírodními prostředky.

Zdroj: https://www.townandcountrymag.com/style/a32268750/dry-cleaning-solutions-at-home/
Přidat na Seznam.cz