Sunset 570881 1920

Věci z kuchyně, které se vyplatí dát na okno. Síla slunce pomůže s čištěním a odstraněním bakterií

Teď vás možná napadá, že slunce a čistění věcí nejde moc dohromady. My vám ale v tom článku dokážeme, že to tak není. Slunce je skvělý pomocník nejen při sušení prádla, ale i při čištění nejrůznějších věcí, a to navzdory skutečnosti, že mnoho čistících prostředků dělá svou práci opravdu dobře. Sluneční paprsky totiž mohou pomoci s dočištěním. Postačí, když po umytí a osušení položíte předměty na několik hodin na slunce a ty se stanou ještě čistšími. Nevěříte? Tento článek vás o tom přesvědčí!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dřevěná krájecí deska

Kdo by ji neměl doma. Používá se denně na chleba, ovoce, zeleninu a spoustu dalšího. Někteří lidé tvrdí, že pokud ji po umytí necháte na slunci, slunce ji vydezinfikuje. Nicméně zatím to nebylo přesvědčivě prokázáno. Ať tak či onak, jedna věc je jistá, a to je, že prkénko na slunci rychleji schne, což zabraňuje tvorbě bakterií. Dřevo krásně vyschne a vy se nebudete muset obávat případných plísní.

Mohlo by vás zajímat:  Málo i hodně tekutin lidskému tělu škodí, nalezení optimální rovnováhy není jednoduché

Odpadkový koš

Čas od času je také velmi užitečné nejen odpadkový koš nezapomenout vysypat, ale i dobře vymýt. Vezměte proto svůj odpadkový koš do sprchového koutu a opláchněte jej teplo vodou se saponátem. Následně vnitřek otřete dezinfekčním čisticím prostředkem a nechte jej uschnout na slunci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zásuvky v ledničce

Všimli jste si v poslední době, že zásuvky v ledničce už nejsou tak čisté, jak bývaly? Vidíte v nich prach, drobky, zbytky jídla a začínající plíseň? A k tomu všemu se z ní line nelibý zápach, který nedokážete ani pořádně identifikovat? Na nic už nečekejte a pusťte se do čistění. Budete potřebovat pouze:

  • Saponát na nádobí
  • Čistý hadřík a trochu vody
  • Sluneční paprsky
Mohlo by vás zajímat:  V dokonale čisté troubě je radost péct. Zapomeňte na úmorné drhnutí, jde to mnohem jednodušeji

Nákupní taška

Také používáte ekologičtější způsob plátěné tašky místo té igelitové? Pak by vás mohlo zajímat, jak ji prát a sušit. Že to běžně neděláte? Tak jen o tom trochu přemýšlejte: tašku odložíte na podlahu v supermarketu, do auta a poté na kuchyňskou linku. Už vám to dochází? Pravidelné čistění nákupní tašky je naprosto zásadní a hygienické. Tašku vyperte na základní program a poté ji nechte vyschnout na slunci. Pokud přeci jen častěji používáte igelitové tašky, tak ani ty nemusíte hned vyhazovat. Jednoduše igelitky otřete hadříkem a rozložíte na slunci. Po vyschnutí budou opět připraveny k použití.

Přidat na Seznam.cz