Sunset 570881 1920

Věci z kuchyně, které se vyplatí dát na okno. Síla slunce pomůže s čištěním a odstraněním bakterií

Teď vás možná napadá, že slunce a čistění věcí nejde moc dohromady. My vám ale v tom článku dokážeme, že to tak není. Slunce je skvělý pomocník nejen při sušení prádla, ale i při čištění nejrůznějších věcí, a to navzdory skutečnosti, že mnoho čistících prostředků dělá svou práci opravdu dobře. Sluneční paprsky totiž mohou pomoci s dočištěním. Postačí, když po umytí a osušení položíte předměty na několik hodin na slunce a ty se stanou ještě čistšími. Nevěříte? Tento článek vás o tom přesvědčí!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dřevěná krájecí deska

Kdo by ji neměl doma. Používá se denně na chleba, ovoce, zeleninu a spoustu dalšího. Někteří lidé tvrdí, že pokud ji po umytí necháte na slunci, slunce ji vydezinfikuje. Nicméně zatím to nebylo přesvědčivě prokázáno. Ať tak či onak, jedna věc je jistá, a to je, že prkénko na slunci rychleji schne, což zabraňuje tvorbě bakterií. Dřevo krásně vyschne a vy se nebudete muset obávat případných plísní.

Mohlo by vás zajímat:  6 známek, že vaše dveře a okna potřebují údržbu

Odpadkový koš

Čas od času je také velmi užitečné nejen odpadkový koš nezapomenout vysypat, ale i dobře vymýt. Vezměte proto svůj odpadkový koš do sprchového koutu a opláchněte jej teplo vodou se saponátem. Následně vnitřek otřete dezinfekčním čisticím prostředkem a nechte jej uschnout na slunci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zásuvky v ledničce

Všimli jste si v poslední době, že zásuvky v ledničce už nejsou tak čisté, jak bývaly? Vidíte v nich prach, drobky, zbytky jídla a začínající plíseň? A k tomu všemu se z ní line nelibý zápach, který nedokážete ani pořádně identifikovat? Na nic už nečekejte a pusťte se do čistění. Budete potřebovat pouze:

  • Saponát na nádobí
  • Čistý hadřík a trochu vody
  • Sluneční paprsky
Mohlo by vás zajímat:  Kdo vyhodí kůru z citronu, ten často lituje. Ženy ji využijí pro krásu, úklid a dokonce i přípravu pokrmů

Nákupní taška

Také používáte ekologičtější způsob plátěné tašky místo té igelitové? Pak by vás mohlo zajímat, jak ji prát a sušit. Že to běžně neděláte? Tak jen o tom trochu přemýšlejte: tašku odložíte na podlahu v supermarketu, do auta a poté na kuchyňskou linku. Už vám to dochází? Pravidelné čistění nákupní tašky je naprosto zásadní a hygienické. Tašku vyperte na základní program a poté ji nechte vyschnout na slunci. Pokud přeci jen častěji používáte igelitové tašky, tak ani ty nemusíte hned vyhazovat. Jednoduše igelitky otřete hadříkem a rozložíte na slunci. Po vyschnutí budou opět připraveny k použití.

Přidat na Seznam.cz