Stove 3729044 1920

Vosk na auto jako pomocník v kuchyni, řadě hospodyněk ušetří práci i námahu s úklidem

Asi by vás nikdy nenapadlo, že něco takového jako je vosk na auto, uplatníte v kuchyni. Ale opak je pravdou! Vosk na auto je jedinečný pomocník při čištění sporáku. Bez něj byste jej možná drhnuli hodně dlouho a bez výsledku. S voskem však půjde vše rychleji a po zaschlých kapkách oleje nebo připáleninách nezbydou už ani památky.

Jak na čistý plynový sporák

Není zcela v našich silách udržovat plynový sporák čistý, protože rozlití i přelití je během vaření úplně normální a není třeba si to vyčítat. Bohužel při vaření není tolik prostoru pro okamžitý úklid, sporák je horký a vy navíc nestíháte dělat deset věcí najednou, a tak se stane, že nečistoty zaschnou a už je potom jen tak snadno neodstraníte. Naštěstí není nutné si s tím lámat příliš hlavu, protože existuje řešení, a tím je automobilový vosk.

Mohlo by vás zajímat:  V dokonale čisté troubě je radost péct. Zapomeňte na úmorné drhnutí, jde to mnohem jednodušeji
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak to funguje

Zajímá vás, proč něco tak zvláštního jako je vosk na auta funguje na čistění sporáku? Vysvětlení je snadné. Vosk na auto je vyroben tak, aby se auto lesklo a chránilo ho před škrábanci. Veškeré nečistoty, které poté na autě ulpí, se zachytí na vrstvě vosku a díky tomu se auto mnohem snadněji čistí. Navíc samotný vosk:

  • Odolává skvrnám
  • Vzdoruje otiskům prstů
  • Odpuzuje prach a nečistoty

Snadné čistění díky vrstvě vosku

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Proto ze stejného důvodu můžete na svůj plynový sporák také nanést vosk na auto. Vrstva naneseného vosku zajistí snadné setření nečistot a kapalin. Zaujalo vás to? Dříve však než se pustíte do akce, ujistěte se, že váš plynový sporák je zcela čistý. To je důležité proto, aby vosk na sporáku dobře držel. Poté naneste vosk na sporák hadříkem. Postupujte dle návodu na obalu a dejte si pozor, aby sporák byl zcela vychladlý! Tuto skvělou techniku ​​lze použít i na většinu plynových kamen, včetně nerezových, kovových, skleněných a keramických. Vosk vydrží asi dva týdny. Potom je třeba jej aplikovat znovu.

Přidat na Seznam.cz