Krtka ze zahrady vyženou vlasy nebo zvířecí chlupy

Krtka ze zahrady vyženou vlasy nebo zvířecí chlupy

Ráno se vypravíte na zahradu a na svém udržovaném trávníku si všimnete rozrytých kopců od krtečka. Toto je noční můrou každého zahradníka. Existují však metody, díky kterým se můžete zbavit tohoto nezvaného hosta jednou provždy. Kromě toho nemusíte používat ani žádné chemické látky, stačí vám to, co máte na hlavě.

Odpudivá vůně

Lidské vlasy jsou ideální pro odplašení krtka ze zahrady. Tito tvorové nemají rádi vůni lidských vlasů. Stejně je to i s vůní kočičích nebo psích chlupů. Když na své zahradě objevíte krtince, musíte jednat co nejrychleji. Krtečkovo působení může být pro zahradu zničující. Kopáním podzemních tunelů ničí kořeny rostlin a stromů. Podobné krtince vytváří i hraboš.

Mohlo by vás zajímat:  Potřebu vody na zahradě sníží využití dešťovky a mulčování

Můžete si je proto snadno splést. Jedním lehce rozpoznávacím znakem je fakt, že když zničíte krtinec od krtka, už ho znovu neopraví. Pokud máte ale co do činění s hrabošem, ten si bude kopce opravovat pořád dokola. Zbavit se však můžete obou velmi jednoduše a bez použití chemie. Chemická řešení nejsou příliš humánní. Spolehněte se tedy na sílu přírody.

Zdroj obrázku: Freepik

Vůně vlasů a srsti

Pokud se na vaší zahradě objevil krtek, jednoduše zamiřte do koupelny a očistěte svůj hřeben od vypadlých vlasů. To samé můžete udělat i s hřebenem, se kterým češete své čtyřnohé mazlíčky. Vytvořte z vlasů malou kuličku a tu umístěte do krtkovy nory. Jednoduše odhrabte kousek z kopce a do tunelu, který objevíte, vlasy nebo srst vložte. Pach, který z vlasů a srsti vychází, krtečka velmi rychle odradí od hrabání.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní trendy roku 2023: inspirace, která vás nadchne

Je to z toho důvodu, že krtek si bude myslet, že do jeho nory se dostalo jiné zvíře. Proto vlasy vložte do co největšího množství nor, které najdete. Krteček díky tomu opustí toto území a bude si hledat jiné místo. Využitím svých vlasů můžete ušetřit peníze za zbytečné chemické pasti a prostředky na odplašení krtka ze zahrady.

Zdroj: https://eliteextermination.com/en/news/how-to-get-rid-moles-garden/
Přidat na Seznam.cz