Při plnění myčky nádobí se vyplatí hrnečky vkládat specifickým způsobem

Při plnění myčky nádobí se vyplatí hrnečky vkládat specifickým způsobem

Myčka nádobí patří k oblíbeným domácím spotřebičům, které využívá stále více a více lidí. Bohužel ale také většina lidí dělá při jejím plnění zásadní chybu, která má za následek jeden velmi nepříjemný problém. Tiktokerka zabývající se tipy na úklid domácnosti na tuto chybu své sledující upozornila a spousta z nich byla dost překvapená.

Dodržujte základní pravidla

Myčku nádobí dnes najdeme ve většině domácností. Rozhodně je její používání jednodušší a rychlejší než mytí nádobí ručně. Mohlo by se zdát, že naaranžovat dovnitř nádobí není nic složitého, ale opak je pravdou. V první řadě je třeba mít na paměti, že přetěžování myčky a nedodržování rozestupů mezi nádobím může způsobit, že várka nebude dokonale umytá.

Mohlo by vás zajímat:  Nadměrná vlhkost je hrozbou pro zdraví i domov. Nenechte plíseň propuknout ve velkém

Tiktokerka se navíc rozhodla upozornit své sledující na jeden malý detail. Její účet sleduje přes 380 tisíc lidí, se kterými pravidelně sdílí své triky a tipy na úklid domácnosti. A tentokrát prozradila, co dělat, aby se voda nehromadila v prohlubni hrnečků otočených dnem vzhůru. Tento problém je totiž velice častý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak hrnečky do myčky vkládat?

Zásadní roli hraje způsob, jakým jsou hrnečky v myčce uspořádané. Obvykle se v každém zařízení ve spodním i horním koši nacházejí výstupky podobné hřebenu, které zajišťují stabilitu nádobí. Když na výstupky ale umístíme hrnky rovně, při mytí se do prohlubně tvořené dnem dostane voda a ta už následně nemá kam odtéct. My pak musíme nádobí zdlouhavě utírat, než ho uklidíme do skříněk.

Mohlo by vás zajímat:  Špinavá žehlička nadělá víc škody než užitku. Vyčistit ji lze ovšem jednoduše

Daleko lepším způsobem je umístit hrnečky do myčky pod mírným úhlem a opřít je o bok koše myčky. Post tiktokerky se setkal se značným zájmem a spousta sledujících se k němu vyjádřila v komentářích. Zatímco jedna skupina sledujících přiznala, že o této metodě dříve nevěděla a nádobí do myčky umisťovala nesprávným způsobem, druhá skupina byla překvapená, že o této metodě někdo neví, jelikož ji praktikuje už roky.

Zdroj: https://www.rd.com/list/how-to-load-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz