Vánoční kaktus pokvete dlouhé týdny díky domácímu banánovému hnojivu

Vánoční kaktus pokvete dlouhé týdny díky domácímu banánovému hnojivu

Vánoční kaktus nás těší svými květy především v zimě. Abyste však měli celou květinu obsypanou květy, musíte jí zajistit dostatek živin. Jedním z nejlepších způsobů je příprava hnojiva. V kuchyni najdete ty nejlepší ingredience, protože zbytky populárního ovoce jsou skvělým řešením. Příprava tohoto hnojiva bude trvat jen 5 minut.

Spousta různých odrůd

Vánoční kaktus má více než 200 kultivovaných odrůd, ale každá kvete v zimě. Květy mají tvar dlouhých zvonů a vyrůstají z vrcholu nejmladšího listu. Mohou kvést v různých odstínech růžové, červené nebo fialové. Mohou být také oranžové a bílé. Vánoční kaktus obvykle kvete dvakrát ročně.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit květinu je těžší, než se zdá. Lidé přehlížejí věci, které jasně naznačují, že brzy uvadne

Někdy se stává, že děláme chyby v péči o rostliny, které mohou mít za následek nedostatek květů. Pak musíme rostlině trošku pomoci. Nepotřebujeme k tomu však nic speciálního. Bude stačit jen hnojivo, které si připravíme jednoduše doma ze surovin, které by v jiném případě skončily v koši.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava domácího hnojiva

Domácí hnojivo pro kaktusy lze připravit z banánů. Díky živinám, které obsahují, jako je fosfor a draslík, bude rostlina kvést jako jarní louka. První složka zajistí, aby kaktusy kvetly, a draslík chrání před onemocněním. Příprava domácího hnojiva vám bude trvat 5 minut. Jen nakrájejte několik zralých banánů se slupkou na menší fragmenty. Kusy by se pak měly dát do sklenice a zalít horkou vodou. Po 48 hodinách už jen přelijte směs do čisté láhve a můžete ji používat.

Mohlo by vás zajímat:  Před zimou je třeba zkontrolovat a zajistit okna, aby nepropustila vlhkost ani mráz

Stojí za to zalévat nejen kaktus, ale i jiné kvetoucí rostliny dvakrát měsíčně domácím hnojivem. Musíte také pamatovat na drenážní vrstvu v květináči, dno by se mělo zakrýt malými kamínky nebo štěrkem. Kaktus stojí za to hnojit během odpočinku každé 3–4 týdny, hnojivo lze použít na sukulenty a kaktusy. Zelené rostlinné hnojivo se může používat na jaře a v létě. Když má kaktus pupeny, hnojíme přípravky pro kvetoucí rostliny.

Zdroj: https://www.brisbane.qld.gov.au/clean-and-green/green-home-and-community/clean-and-green-blog/four-ways-banana-peels-can-help-your-plants
Přidat na Seznam.cz