Poklici lze bezpečně odložit na hrnec. Nebude překážet a nepoškodí kuchyňskou linku

Obyčejná poklice z hrnce může mít překvapivou a užitečnou funkci. Jen málokdo zná možnost tohoto využití, a to i přesto, že může skutečně usnadnit život. Tuto funkci oceníte hlavně tehdy, když vám bude horko.

Využíváno každý den

Hrnce a pokličky se používají ve většině domů každý den. Jejich služba je hrou, každý ví, pro co jsou jejich jednotlivé prvky. Poklice – obzvláště užitečné při vaření – jsou po sundání z hrnce velmi horké. Proto hledáme bezpečné místo, které by bylo vhodné pro jejich položení. Kuchyňská linka není nejlepší nápad, neboť se pod vlivem vysoké teploty může nafouknout a poškodit. Poklice může zase snadno spadnout na podlahu z plynového sporáku.

Toto věčné dilema se však dá velmi jednoduše vyřešit pomocí skryté funkce, kterou skrývá vaše poklice. Díky ní ji budete vždy umět bezpečně odložit, takže už žádný strach z pádu nebo poškození kuchyňské linky nebo zbytečného nepořádku. Jen málokdo zná tento trik a přitom je tak jednoduchý a užitečný. Díky němu se vám bude vařit mnoho pohodlněji.

Mohlo by vás zajímat:  Koberec znovu jako nový: jedlá soda a sůl jsou nejlepší domácí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Patent, co usnadní život

Tento patent se vztahuje na držák poklice, který může být také použit k bezpečnému zachycení na hrnec. Potom si budeme jistí, že nespadne na podlahu a vysoká teplota nepoškodí nábytek. Vložte obrácenou poklici dolů na hrnec místo toho, abyste jeho rukojeť spojili se zbytkem hrnce.

Poklice položená tímto způsobem urychlí chlazení hrnce a zbytečné předměty nebudou na kuchyňském pultu. Tento trik můžete použít s hrncem se dvěma držadly a na pánvi s jednou dlouhou rukojetí. Pokud však jde o případ jiného hrnce, můžete si zkusit pořídit speciální držák na poklice, který můžete zakoupit v obchodě s kuchyňskými potřebami.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/weird-news/woman-discovers-life-changing-saucepan-26288824
Přidat na Seznam.cz