Poklici lze bezpečně odložit na hrnec. Nebude překážet a nepoškodí kuchyňskou linku

Poklici lze bezpečně odložit na hrnec. Nebude překážet a nepoškodí kuchyňskou linku

Obyčejná poklice z hrnce může mít překvapivou a užitečnou funkci. Jen málokdo zná možnost tohoto využití, a to i přesto, že může skutečně usnadnit život. Tuto funkci oceníte hlavně tehdy, když vám bude horko.

Využíváno každý den

Hrnce a pokličky se používají ve většině domů každý den. Jejich služba je hrou, každý ví, pro co jsou jejich jednotlivé prvky. Poklice – obzvláště užitečné při vaření – jsou po sundání z hrnce velmi horké. Proto hledáme bezpečné místo, které by bylo vhodné pro jejich položení. Kuchyňská linka není nejlepší nápad, neboť se pod vlivem vysoké teploty může nafouknout a poškodit. Poklice může zase snadno spadnout na podlahu z plynového sporáku.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici a mrazáku zredukuje pravidelný úklid a přírodní pohlcovače pachů

Toto věčné dilema se však dá velmi jednoduše vyřešit pomocí skryté funkce, kterou skrývá vaše poklice. Díky ní ji budete vždy umět bezpečně odložit, takže už žádný strach z pádu nebo poškození kuchyňské linky nebo zbytečného nepořádku. Jen málokdo zná tento trik a přitom je tak jednoduchý a užitečný. Díky němu se vám bude vařit mnoho pohodlněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Patent, co usnadní život

Tento patent se vztahuje na držák poklice, který může být také použit k bezpečnému zachycení na hrnec. Potom si budeme jistí, že nespadne na podlahu a vysoká teplota nepoškodí nábytek. Vložte obrácenou poklici dolů na hrnec místo toho, abyste jeho rukojeť spojili se zbytkem hrnce.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud zrovna nepečete dort, využijte želatinu jinak. Třeba na dokonalý domácí osvěžovač

Poklice položená tímto způsobem urychlí chlazení hrnce a zbytečné předměty nebudou na kuchyňském pultu. Tento trik můžete použít s hrncem se dvěma držadly a na pánvi s jednou dlouhou rukojetí. Pokud však jde o případ jiného hrnce, můžete si zkusit pořídit speciální držák na poklice, který můžete zakoupit v obchodě s kuchyňskými potřebami.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/weird-news/woman-discovers-life-changing-saucepan-26288824
Přidat na Seznam.cz