S ucpaným dřezem si poradí domácí metody. Problém vyřeší jedlá soda, sůl i osvědčený zvon

S ucpaným dřezem si poradí domácí metody. Problém vyřeší jedlá soda, sůl i osvědčený zvon

Ucpaný dřez nejen brání v uskutečňování domácích aktivit, mezi něž patří mytí nádobí, ale je také zdrojem velmi nepříjemného zápachu. Než zavoláte instalatéra, pokuste se tento problém vyřešit pomocí domácích metod.

Zabraňte ucpání

Dřez je obvykle ucpaný chybou členů domácnosti, kteří nevěnují pozornost tomu, co se děje v jeho odtoku. Všechny druhy zbytků jídla, kávy a čaje, které jdou do našeho dřezu, hlavně přispívají k tomuto problému. Také nalijeme-li do dřezu horký tuk, musíme si uvědomit, že po ochlazení a spojení se zbytky potravin bude fungovat v trubkách jako lepidlo.

Minimalizovat riziko ucpání dřezu jde sítkem, které zachytí zbytky jídla. Nikdy nás ale 100% neochrání před ucpáním odtoku. Nejoblíbenější metodou pro vyčištění ucpaného dřezu je použití speciálních chemických detergentů. Pokud však nemáme takový čistič nebo ho z nějakého důvodu nechceme použít, můžeme se pokusit vyčistit odtok domácími metodami.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky

Nasypte do ucpaného dřezu půl sklenice jedlé sody a zalijte ji polovinou sklenice octa. Odtok ucpěte hadříkem nebo papírovou utěrkou. Po několika minutách dojde k chemické reakci, která bude pěnit. Po 30 minutách nalijte do odtoku vařící vodu. Při nalévání vody nezapomeňte chránit ruce a obličej.

Mohlo by vás zajímat:  S šikovnými triky bude domov vždy jako ze škatulky. Úklidem už nemusíte trávit dlouhé hodiny

V tomto případě je způsob použití velmi snadný, rychlý a efektivní. Nalijte do odtoku jednu lžíci stolní soli a pak ji zalijte vařící vodou. Taková směs by měla všechny nahromaděné zbytky rozpustit. Další nenahraditelnou pomůckou je takzvaný gumový zvon, který vám jistě pomůže s ucpaným odtokem. Položte gumový zvon na povrch odtokového otvoru a několikrát jej přitlačte, dokud nebudete cítit zvýšenou odolnost. Vytvořený tlak by měl vytlačit zbytky a vodu do potrubí.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-kitchen-sinks-drains/
Přidat na Seznam.cz