Man Unplugged Plug Save Energy

V září je vhodná doba pro důkladnou kontrolu elektrických zařízení

S příchodem podzimu je nejvyšší čas zkontrolovat a zabezpečit všechna elektrická zařízení v našem domově. Představte si, že si užíváte podzimní atmosféru, plnou vůně čerstvě pečených jablečných koláčů a barevných listů, a najednou vás přeruší zápach spáleniny z poškozeného kabelu. Chcete-li tomu předejít, postupujte podle následujícího návodu. Udržování elektrických systémů ve výborném stavu vám může také ušetřit peníze na účtech za energii a prodloužit životnost vašich zařízení.

Prověřte zásuvky a kabely

První krok v zářijové kontrole by měl směřovat k zásuvkám a kabelům. Procházejte každou místnost a zkontrolujte, zda kabely nejsou opotřebované, rozštípnuté nebo poškozené. Vyhýbejte se přetížení zásuvek, což může vést k přehřátí a riziku požáru. Pokud narazíte na podezřelé kabely, neodkládejte jejich výměnu. Bezpečné kabely a zásuvky jsou klíčem k ochraně vašeho domova před problémy s elektřinou.

Mohlo by vás zajímat:  Ponechání klíčů v zamčených dveřích neochrání domov před vloupáním
man-electrical-technician-working-switchboard-with-fuses-installation-connection-electrical-equipment
Zdroj obrázku: Freepik

Instalace hlavního jističe

Pokud ve vašem domě ještě není nainstalovaný hlavní jistič, zvažte jeho pořízení. Hlavní jistič je zařízení, které okamžitě vypne elektrický proud v celém domě v případě detekce nějaké nežádoucí události, například úniku proudu. Je to jedna z nejlepších investic do bezpečnosti vašeho domova. Může také předejít vážným poškozením elektroniky způsobeným náhlými výkyvy napětí. Včasná instalace může znamenat významné úspory v případě potenciálního elektrického selhání. Navíc pravidelné kontroly a údržba jističe zaručí jeho dlouhodobou spolehlivost.

Mohlo by vás zajímat:  Bydlení na vesnici přináší řadu úskalí a omezení. Ne každý bude na venkově spokojený

Protipožární zařízení a alarmy

Kromě pravidelné kontroly elektrických zařízení byste měli mít ve svém domě také funkční protipožární zařízení. Kontrolujte detektory kouře a oxidu uhelnatého alespoň jednou za měsíc. Výměna baterií by měla být na vašem seznamu úkolů každý podzim. Zvažte také instalaci protipožárního alarmu, který vás včas upozorní na jakékoli nebezpečí. Moderní systémy dokonce mohou automaticky kontaktovat hasiče v případě detekce ohně.

Zdroj: https://www.hhelectrician.com/blog/5-ways-to-check-for-electrical-safety
Přidat na Seznam.cz