Cleaning 3977589 1920

V koupelně na nás číhají nebezpečné mikroby. Na nejproblémovější místa zapomínáme

Koupelna je primárně spojena s hygienou a péčí o tělo. V koupelně jsme vystaveni škodlivým mikrobům, které přispívají k infekci, a především dermatologickým problémům. Vlhkost a teplo podporují tvorbu hub a kvasinek. Zjistěte, která místa v koupelně by měla být myta a čištěna častěji, abyste se ochránili před kožními i tělesnými infekcemi.

Koupelnové rohože a ručníky

Koupelnové rohože a ručníky mohou být domovem mnohých hub a bakterií. Studie ukázaly, že ve vlhkých tkaninách se mikroby množí mnohem rychleji. Zřídka umyté koberce mohou být hrozbou pro naši pokožku. Stačí, že jedna osoba v domácnosti má kožní problémy a používá společnou rohožku. Infekce se velmi rychle přehodí na ostatní lidi. Charakteristickými příznaky jsou svědění, odlupování kůže a zežloutnutí nehtů. Koupelnové rohože i ručníky se mají prát alespoň jednou týdně při teplotě 60 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Dávat aviváž jen do pračky může být chyba. Voňavá tekutina pomůže v celém domě, včetně kuchyně
Zdroj obrázku: Pixabay

Mycí houbičky a koupelnové podložky

Mycí houbičky a koupelnové podložky jsou podobnou hrozbou jako rohože a ručníky. Bohužel mnoho lidí je ukládá pod zapařenou sprchou nebo v kaluži vody na vaně, a to jsou ideální podmínky pro vývoj mikrobů. Kromě toho používáme tento typ příslušenství každý den, což velmi usnadňuje rozvoj infekce kůže. Houbičky a podložky by měly být po každém použití důkladně opláchnuty a poté vysušeny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pozor si dejte i na toaletu

Největším zdravotním rizikem však mohou být bakterie na toaletě. I přes časté mytí se usadí na prkénku a dalších částech toaletního sedáku. Nejnebezpečnější jsou bakterie, které jsou zodpovědné za otravu jídlem nebo infekce močových cest. Nejčastější chybou je vypouštění vody po použití toalety před opuštěním záchodové mísy. Ukázalo se, že patogeny plují společně s částicemi vody do výšky až 1,5 metru a poté se usadí na nedalekých ručníkách, zubních kartáčcích nebo jiných doplňcích.

Přidat na Seznam.cz