Moucha3

Obtížný hmyz občas zavítá i do našich domovů. Vyzrajte na něj přírodní cestou

S teplými měsíci se může v jakékoliv domácnosti vyskytnout i obtížný hmyz v podobě mravenců, potravinových a šatních molů, komárů i much. Vyzrajte na tyto škůdce přírodní cestou, která je mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

Jak vyzrát na mravence?

Zde je několik metod, jak můžete zneškodnit mravence:

  • Na mravence v kuchyni platí buď dětský zásyp, kukuřičná mouka, anebo soda bikarbona. Tento lezoucí hmyz také nesnáší aromatické rostliny a byliny. Proto můžete použít i esenciální oleje s aroma máty, hřebíčku, rozmarýnu, levandule a podobně.
Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché návyky, které sníží náklady na vytápění
Zdroj obrázku: Freepik
  • Pokud vás trápí mravenci na zahradě před domem, vyrobte na ně nástrahu. Smíchejte sklenici cukru s půl sklenicí vody a tekutinu provařte. Po vychladnutí přidejte do roztoku 1 lžíci boraxu, důkladně použijte a umístěte na místa, kde se hmyz vyskytuje.

Jak si poradit se šatními a potravinovými moly?

V teplejších měsících se mohou rozšiřovat i šatní a potravinoví moli. Oba druhy hmyzu jsou velmi škodlivé. Jeden ničí tkaniny oblečení a druhý kontaminuje sypké ingredience v kuchyni, nebo dokonce dobroty jako čokoládu. Šatních molů se můžete zbavit tak, že do skříně vložíte plátěný pytlík s celou skořicí, hřebíčkem a pepřem. Intenzivní vůně směsi škůdce rozhodně odradí. Možné je také umístit do úložných prostor čerstvý denní tisk. Moli nesnáší totiž tiskařskou barvu. Potravinové moly pak odradíte tak, když do spíže umístíte šálek s vařícím octem. Ten necháte vypařovat. Podle potřeby opakujte.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat čerstvé a kvalitní vejce není těžké, stačí vědět, na co se při výběru zaměřit
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit komárů a much?

Další nevítaní hosté v domácnosti jsou komáři a mouchy. Inspirujte se jednoduchými metodami, díky kterým je odradíte. Na komáry a mouchy platí aromatické bylinky typu máta, meduňka, levandule anebo rozmarýn. Pomohou ale i oblíbené muškáty a afrikány v oknech. Jejich vůni hmyz nesnáší. A když nic nezabere, můžete použít kupované lapače hmyzu anebo elektrické odpuzovače.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/the-10-most-disgusting-house-bugs-and-how-to-get-rid-of-them/
Přidat na Seznam.cz