Baking Soda 768950 1920

V kuchyni se ukrývá učiněný poklad na vyčištění celého domova: jedlá soda

Jedlá soda je levný, bezpečný a přírodní čisticí prostředek pro mnoho povrchů. Dokonale dezinfikuje, bělí a má antibakteriální účinek. Díky tomu se za její pomoci snadno zbavíme plísní, mastných usazenin nebo nepříjemných pachů. Pomocí sody můžeme vyčistit spáry, umyvadlo nebo kuchyňské spotřebiče. Tato nenápadná látka je nejen bezpečná pro naše zdraví, ale i pro životní prostředí.

Odstraňuje skvrny

Za pomoci sody snadno odstraníme odolné skvrny na světlých tkaninách. Trochu sody a vody stačí aplikovat na skvrnu, počkat 20 minut a vyprat tkaninu jako obvykle. Polovina sklenice sody, použitá místo prášku na praní, pomůže prádlo nabílit

Mohlo by vás zajímat:  Vychutnejte si doma připravené ryby bez nepříjemného rybího zápachu v kuchyni
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Proti plísním a nečistotám 

Kaše z jedlé sody a vody pomůže vyčistit nečistoty a plísně na spárách. Stačí směs aplikovat mezi dlaždice, nechat po dobu 20 minut působit a následně vydrbat štětcem. Celou podlahu následně umyjte tak, jak jste zvyklí. Spáry budou jasnější a čistší. 

Čištění trubek 

S pomocí sody snadno vyčistíte také ucpané trubky, a zbavíte se tak nepříjemného zápachu z kanalizace. Půl sklenice sody stačí smíchat s polovinou sklenice octa a nalít směs do umyvadla. Po 15 minutách je třeba celé trubky ještě prolít dvěma litry vroucí vody.

Mohlo by vás zajímat:  Nezvaní škůdci si rádi ukousnou z našich kuchyňských zásob. Vypořádejte se s nimi nadobro

Nepříjemné pachy

Soda okamžitě absorbuje nepříjemné pachy. V mističce pomůže se zápachem v ledničce. Na rukou pomáhá proti zápachu z ryb či cibule. Postačí sodou ruce jemně omýt a následně je opláchnout. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čištění domácích spotřebičů 

Soda je ideálním prostředkem pro čištění mnoha domácích spotřebičů. Díky sodě se zbavíme například vodního kamene z konvice, připáleného tuku či jiných nečistot v troubě. Pokud 3/4 šálku sody povaříme v konvici a po 15 minutách ji pečlivě omyjeme, zbavíme ji perfektně vodního kamene. Pokud ji smícháme s vodou, vytvoříme kaši, kterou dokonale vyčistíme troubu nebo pracovní desku v kuchyni. 

Přidat na Seznam.cz