Tableta Do Mycky

Kupované tablety do myčky akorát žerou peníze. Stejně účinné si každá hospodyňka může vyrobit sama

Myčku netřeba dlouze představovat a tablety do ní také ne. Jedná se o dokonalého pomocníka, který nám ušetří čas strávený nad mytím špinavého nádobí, ale také peníze. Jestliže patříte i vy mezi lidi, kteří jsou příznivcem této bílé techniky, prozradíme vám, jak ještě více ušetřit. Vyrobte si domácí tablety, které jsou levnější, stejně účinné a navíc ekologické.

Přísady, které budou potřeba pro výrobu

Jistě je každému jasné, že pro přípravu využijete především produkty přírodního původu. Navíc je velká pravděpodobnost, že takové produkty již v domácnosti máte. Připravte si:

  • 2 sklenice jedlé sody,
  • 1 sklenici soli,
  • půl šálku kyseliny citronové,
  • 1 sklenici vody,
  • tvořítko na led.
Mohlo by vás zajímat:  Obyčejná kosmetika se rázem promění v účinný čisticí prostředek. Stačí vědět, jak ji použít

S tímto množstvím ingrediencí získáte přibližně 35 tablet.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup přípravy

Začněte tím, že upečete jednu sklenici sody v troubě. Díky tomu mírně změní svou konzistenci při smíchání s vodou a stane se ideální pro použití k tomuto účelu. Vezměte si plech, vyložte ho pečicím papírem a nasypejte na něj jedlou sodu. Předehřejte troubu na dvě stě stupňů. Pozor! Jedlá soda se může spálit. Abyste tomu předešli, po chvilkách ji míchejte a vždy ji rozprostřete stejnoměrně. Přibližně po třiceti minutách vytáhněte plech z trouby. Soda by měla být matnější a konzistence mírně jiná.

Mohlo by vás zajímat:  Balkón je ideálním úkrytem pro drzé holuby. Díky několika opatřením se jich lze úspěšně zbavit

Smíchání ingrediencí

Teplou sodu nasypejte do mísy a opatrně ji smíchejte s ostatními surovinami. To znamená s druhou sklenicí sody, sklenicí soli a půlkou sklenice kyseliny citronové. Promíchejte a přidejte trochu vody. Rozhodně nikam nespěchejte a vše dělejte postupně, protože jakmile nalijete vodu k přísadám, začne pěnit. Po smíchání vám vznikne hustší pasta.

Zdroj obrázku: Freepik

Hotová pasta

Nyní je čas pastu naplnit do tvořítka na led. Dbejte na to, abyste pastu do tvořítka pořádně namačkali. Po vymačkání dejte tablety do myčky do mrazáku a vyčkejte alespoň jednu hodinu. Jakmile uběhne čas, můžete skládat tablety do myčky do sklenice. Nezapomeňte je pevně uzavřít, aby se k nim nedostala vlhkost. Takto připravené tablety lze používat podle libosti. Vložte je do zásobníku a zapněte běžný cyklus. Do sody můžete namíchat i váš oblíbený éterický olej, aby tablety krásně voněly.

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/make-diy-dishwasher-detergent-tablets/
Přidat na Seznam.cz