S mastnými usazeninami a odolnými nečistotami v kuchyni si poradí jednoduché domácí prostředky

S mastnými usazeninami a odolnými nečistotami v kuchyni si poradí jednoduché domácí prostředky

Mastné skvrny od oleje nebo různých potravin se mohou objevit nejen na kuchyňské lince, ale také na oblečení nebo hadrech, které používáte na čištění. Mastné skvrny se navíc můžou usadit také na místech, která neuklízíte pravidelně, a je potom velký problém se skvrn a mastnoty zbavit. Můžete si ale pomoci i jinými prostředky než chemickými.

Místa, která se zanášejí mastnotou, jsou obvykle těžko přístupná

Jestli jste se někdy stěhovali do nového pronájmu, tak jste možná viděli, že kuchyň není v úplně dokonalém stavu, protože například vrchní skříňky kuchyňské linky jsou plné mastnoty a dalších nečistot, které jdou velmi těžko odstranit. Měsíce a možná léta neuklízení se projeví tím, že skvrny od oleje, prach a do toho ještě páry z vaření způsobí, že budete muset použít velmi silné prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy se mění a s nimi i interiér moderních domovů

Velké znečištění najdete kromě skříněk také na úchytkách, na digestoři nebo na filtru v ní. Špinavých míst můžete najít opravdu hodně, a proto je dobré věnovat úklidu kuchyně dostatečnou a hlavně pravidelnou péči, abyste netrávili úklidem několik hodin. I několik minut denně po každodenním vaření ve finále ušetří nejen váš čas, ale také peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepivá mastnota se vytvoří již za několik dní

Jestli úklid nebude důkladný, poznáte to již po několika dnech. Zvlášť pokud máte rádi smažení nebo vaření a trávíte v kuchyni každý volný čas. Můžete sáhnout po chemických prostředcích, které koupíte v obchodech, nebo si doma vyrobit alternativu, která bude levnější a nebude škodit ani životnímu prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Schodiště a zábradlí

Stačí nanést na hadřík trochu oleje, a i když se to jeví neuvěřitelně, čerstvý olej snadno odstraní ten starý a velmi pomůže při úklidu. Nebo si připravte směs z jedlé sody a hrnku teplé vody. Můžete ji nalít do rozprašovače a nastříkat na mastná místa a nechat několik minut působit. Nakonec vezměte vlhký hadřík, setřete nečistoty a vysušte. S touto směsí můžete vyčistit také digestoř, která bývá velmi zanešená již po několika použitích.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/how-to-clean-sticky-grease-off-kitchen-cabinets/
Přidat na Seznam.cz