Bathroom 1228427 1280

V koupelně často skladujeme věci, které tam nepatří. A to může mít až fatální následky

Koupelna je místo, kde se každý den staráme o své tělo a osobní hygienu, proto by měla být dennodenně dokonale čistá. Bohužel se v ní mohou hromadit různé předměty, jako jsou léky, čisticí prostředky nebo elektronická zařízení. Některé komponenty ale do koupelny vůbec nepatří.

Co je nejlepší z koupelny odstranit, aby vás to neohrožovalo na životě?

Elektrická zařízená by se neměla skladovat na vlhkých místech, protože v kombinaci s vodu mohou způsobit smrt. Nepříznivé podmínky mohou také zkrátit jejich životnost nebo přispět ke zkratu. Pračka je chráněná před vlhkostí už z výroby, ale v koupelně byste neměli skladovat žehličku nebo sušičku.

Mohlo by vás zajímat:  Interiéru vdechne nové kouzlo několik drobných změn. Hra se světlem a doplňky domov promění
Zdroj obrázku: Pixabay

Kosmetiku má v koupelně opravdu každý. Pokud ji máte uzavřenou v nádobách, vlhkost se do nich nedostane. V domácnostech ale začínají převládat přírodní přípravky. Výkyvy vlhkosti a teploty mohou oslabit jejich účinek a díky tomu mohou ztratit své jedinečné vlastnosti. Přírodní kosmetiku raději dejte do tmavé a suché místnosti.

Léky a parfémy do koupelny nepatří

Léky by se měly uchovávat mimo zdroje tepla, vlhkosti a světla. Nástroje na líčení byste měli také mít jinde než v koupelně. Jsou to zásobníky nebezpečných bakterií, které se usazují na površích. V kombinaci s jemnou strukturou štětin může dojít ke kožním chorobám, jako je akné nebo ekzém.

Mohlo by vás zajímat:  Riziková místa v koupelně mohou vážně ublížit naší pokožce. Pravidelná dezinfekce je základ

Parfémy mají svou trvanlivost, která může být až tři roky. Proto je skladujte při vhodných podmínkách. Vysoká úroveň vlhkosti může mít negativní vliv na jejich vůni i barvu. Jednorázové holicí strojky jsou skvělé při odstraňování nežádoucích chloupků. Někdo je má v kelímku se zubním kartáčkem, někdo je skladujte vedle vany. Voda ale působí na nože a způsobí jejich rychlejší rezivění. Můžete tak do těla dostat infekci nebo si způsobit podráždění pokožky. V koupelně raději nechávejte jen věci, které používáte denně a jsou nezbytné.

Přidat na Seznam.cz