Living Room 2155376 1280

Suchý vzduch v interiéru je nepříjemný, a dokonce i škodlivý. Pár vychytávek od něho uleví

Na podzim a v zimě si stěžujeme na nízké teploty, silný déšť nebo sněžení. Nedostatek slunečního světla společně se zimou a větším teplem v domácnostech má za následek suchý vzduch, který v bytě přetrvává. Pokud je ho mnoho, jsme náchylnější k onemocnění dýchacích cest, trpí také naše kůže.

Proč je v bytech suchý vzduch?

Příčinou suchého vzduchu je vysoká teplota v bytě. Problém se může zhoršit vadným ventilačním systémem a pouze občasným větráním. Na podzim a v zimě jsou vyšší teploty doma příjemné, ale suchý vzduch způsobuje řadu onemocnění. Sliznice hrdla a nosu jsou podrážděné. Tělo může být náchylné k dehydrataci, pokožka rychleji praská, svědí a je šupinatá. A suchý vzduch dokonce zapříčiňuje další a další vrásky.

Mohlo by vás zajímat:  Využijte svůj domácí prostor na maximum

Zvýšit vlhkost můžete velmi jednoduše. Stačí pravidelné větrání, které by mělo být velmi časté. Stačí udělat malou skulinku, aby se do bytu dostaly poryvy větru. Dbejte také na to, aby teplota v bytě nebo domě nepřesáhla teplotu 22 °C. Suchého vzduchu se zbavíte i následujícími metodami.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pořiďte si rostliny nebo investuje do zařízení, které zvlhčí vzduch

Na radiátory stačí položit vlhké látky, jako je oblečení nebo ručníky. Topení je rychle vysuší a tím se zvýší vlhkost v místnosti. Můžete si koupit rostliny, které zvlhčují vzduch. Díky nim se také zvýší množství kyslíku v místnosti a neutralizují se chemické sloučeniny, které jsou jedovaté. Většina rostlin je nenáročná na údržbu a mezi takové patří kapradiny, fíkus nebo diefenbachie.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci jsou užitečný hmyz, který ale v domácnostech není vítaný. Zbavte se jich šetrně

Pokud selžou doporučené metody, můžete si zakoupit speciální přístroje, které pomohou zvlhčit vzduch. Jsou nejen praktické, ale mohou se stát zajímavou dekorací, pokud vyberete takový, který se bude hodit do vašeho interiéru. Vybírejte modely, které jsou tiché, protože se používají většinou v noci. Cena není nijak vysoká a doma se vám bude dýchat mnohem lépe.

Přidat na Seznam.cz