Dokonale vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy: místo speciálních prostředků pomůže čaj

Dokonale vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy: místo speciálních prostředků pomůže čaj

Už vás nebaví vidět na zrcadlech a jiných lesklých površích šmouhy? Na trhu je sice mnoho čisticích prostředků, ale existuje prostředek, který již všichni v domácnosti máme a pomůže nám dosáhnout lesku beze šmouh také. O co jde a jak s ním zacházet?

Tajemné řešení čistoty lesklých povrchů

Pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně používáte k čištění zrcadel, oken a dalších lesklých povrchů čisticí prostředek na sklo nebo univerzální čisticí prostředek. Věděli jste však, že stejné účinné látky v sobě skrývá také obyčejný čaj? Je to tak, kyselina tříslová v čaji působí totiž jako přírodní čisticí prostředek, který dokáže odstranit nečistoty a zanechat povrchy lesklé. Šmouhy na zrcadle i na dalších lesklých površích tak můžete vyřešit podle následujících jednoduchých kroků:

  1. Uvařte si konvici černého čaje s použitím dvou čajových sáčků na jeden šálek vody.
  2. Nechte čaj louhovat alespoň 10 minut, nebo dokud nevychladne na pokojovou teplotu.
  3. Čaj přelijte do lahvičky s rozprašovačem nebo do roztoku namočte čistý hadřík.
  4. Krouživými pohyby otřete povrch, který chcete vyčistit.
  5. Suchým hadříkem vyleštěte povrch do lesku beze šmouh.
Mohlo by vás zajímat:  Tinktura z rozmarýnu je nabitá antioxidanty, může pomoci předejít rakovině. Domácí recept je snadný

Jednou z výhod použití čaje jako čisticího roztoku je, že je bezpečný pro použití na různých površích, včetně skla, chromu a nerezové oceli. Navíc je to cenově výhodná alternativa k tradičním čisticím prostředkům.

Zdroj obrázku: Freepik

Tipy pro maximální lesk

I když je použití čaje k čištění zrcadel a dalších lesklých povrchů jednoduchý proces, existuje několik tipů, kterými se můžete řídit, abyste zajistili maximální lesk. Zaprvé je důležité používat kvalitní čaj, například sypaný nebo prémiový sáčkový, které lépe šmouhy na zrcadle odstraní. Levnější, méně kvalitní čaj může obsahovat přísady, které by mohly na površích zanechat zbytky.

Mohlo by vás zajímat:  Mrazák udrží potraviny dlouho čerstvé, na určitou dobu spotřeby je ale dobré pamatovat

Místo chemie raději přírodní řešení

Pokud hledáte účinný způsob čištění zrcadel a dalších lesklých povrchů, nehledejte nic jiného než svou čajovou skříňku. Pomocí několika jednoduchých kroků můžete dosáhnout lesku beze šmouh, který se vyrovná tradičním čisticím prostředkům.

Zdroj: https://www.hallmarkchannel.com/home-and-family/how-to/amazing-tea-bags-life-hacks
Přidat na Seznam.cz