Dopřejte si tepelný komfort díky pracovním bundám

Dopřejte si tepelný komfort díky pracovním bundám

Pracovní bunda je běžnou součástí ochranných pracovních oděvů, které se používají v různých dělnických a technických profesích. Funguje jako vrchní část oblečení, jejíž hlavní úloha je zlepšení tepelného komfortu. Řada činností vyžaduje práci venku i v dešti, větru a během sněžení. Proto je třeba pracovníky vybavit vhodným oblečením, jež jim umožní jejich zaměstnání vykonávat za každého počasí.

Snížení rizika úrazů

Pracovní bunda určená do provozů s vyšším rizikem úrazů bývá vyrobena z materiálů, které pracovníka před nimi chrání. Platí to například pro zaměstnance, jež pracují na stavbě nebo opravě silnic a dálnic, kde je nutná viditelnost na větší vzdálenost. Takové bundě nechybějí reflexní prvky, případně je celá vyrobená z materiálu v reflexních barvách, jako například dámská bunda Payper HISPEED LADY.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťte své koupelně ztracený lesk a dokonalou čistotu pomocí zázračných přírodních prostředků

Ochrana před chladem a zvýšení pohodlí

Pracovní bundy zlepšují pohodlí pracovníků. Některé modely mají odvětrávací otvory nebo síťovinu, které přispívají k ochlazování. Jiné modely mohou být vyrobeny z lehkých materiálů, aby snížily pocení a zlepšily pohodlí během dlouhých pracovních směn. Některé střihy jsou navrženy s kapsami na nástroje a různé drobnosti, což umožňuje pracovníkům snadno ukládat a přenášet své potřebné pracovní pomůcky.

Jaký typ pracovní bundy vybrat

Výběr vhodné pracovní bundy záleží na typu práce, pro kterou je určena, a na ročním období, ve kterém ji bude zaměstnanec nosit. V nabídce internetových obchodů a kamenných prodejen s pracovními oděvy je možné najít lehké pracovní bundy, fleecové i teplé varianty na zimu. Praktickým materiálem je softshell.

Mohlo by vás zajímat:  Už žádné zbytečné plýtvání. Všechny zbytky z kuchyně ještě najdou skvělé využití

Například bundy značky COFRA mají větruvzdornou membránu a vložku z fleecu. Lze je obléct v nepříznivém zimním počasí. Do nepříjemného počasí je určena pracovní bunda značky Delta Plus s vodoodpudivou a prodyšnou tkaninou WP. Naproti tomu fleecové pracovní bundy od značky Delta Plus jsou určené na jaro, podzim a chladné letní dny. Lze ji použít i jako další vrstvu, která se obléká pod zimní bundou.

Přidat na Seznam.cz