Alobal je v domácnosti nepostradatelný. Byt či dům dokonce ochrání před zloději

Alobal je v domácnosti nepostradatelný. Byt či dům dokonce ochrání před zloději

Co si budeme namlouvat, všichni majitelé nemovitostí jsou vůči nenechavcům v nevýhodě, protože zloději bývají o krok dopředu. Mívají totiž různé fígle, jak vykrást byt nebo dům bez velkých obtíží. Přestože lidé vybavují své domovy alarmy nebo kamerami, vyplatí se použít i jednodušší způsoby, jak zloděje odradit. Co pomůže? Jistě leckoho překvapí, že ochranu před lapky zajistí obyčejný alobal!

Hliníková fólie má nevšední použití

Sendvič v alobalu nikoho nepřekvapí, ale zmuchlaná hliníková fólie namísto drátěnky už ano. Tento druh obalového materiálu má různorodé použití hlavně v domácnosti, při přípravě pokrmů je zcela nepostradatelný, obdobně jako při grilování nebo pečení masa na grilu nebo na rožni. Alobal je možností, jak ušetřit při vytápění, protože stačí obalit desku lesklou stranou a vložit za radiátor, teplo se pak lépe odrazí směrem do místnosti. Při vložení hliníkové kuličky do pračky se zamezí žmolkování. A kromě toho pomůže s odrazením zlodějů. Jak?

Mohlo by vás zajímat:  Vyhněte se nejčastějším chybám, které vznikají při čištění radiátorů
Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana před vloupáním

Jistě každý ví, že alobal je velmi jemný materiál, který při sebemenším dotyku zanechává stopy. Natažený hliník se při kontaktu zkrabatí nebo zvlní. A to je přednost, která pomůže odradit zloděje od domu. Postačuje omotat hliníkovou fólií kliku a jít v klidu do práce. Po návratu se totiž snadno zjistí, zda někdo s klikou manipuloval. Tento trik se hodí též v hotelovém pokoji, kdy si ubytovaní nepřejí být rušeni. Zmačkaná fólie vždy narušitele prozradí, při pobytu uvnitř navíc upozorní na nenechavce šustění.

Mohlo by vás zajímat:  Africká fialka vnese veselé barvy do pochmurných dní. Vytvořit jí vhodné podmínky zvládne každý

Odrazení pomocí různých metod

Pravdou je, že zloději si před návštěvou bytu nebo domu terén mapují. Při podezření, že se jim lup nevydaří podle představ, raději mění lokalitu, proto je vhodné použít veškeré dostupné prostředky k odrazení vetřelců. Například obyčejný hrneček, vhodnější je plechový, u keramického je nutné počítat s rozbitím. Hrnek se položí na kliku, a když někdo za ni vezme, nádoba s řinčením spadne a prozradí přítomnost nezvaného hosta.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/collection/uses-for-aluminum-foil/
Přidat na Seznam.cz