Užijte si poslední den roku bez starostí a zbytečného utrácení a oslavte silvestr naplno

Užijte si poslední den roku bez starostí a zbytečného utrácení a oslavte silvestr naplno

Chcete si užít poslední den roku, ale nevíte, jestli bude levnější pozvat si přátelé domů, nebo jít raději někam do baru? I když jsou obě varianty finančně náročné, možná budete překvapeni zjištěním, že domácí varianta je mnohem dražší. Je to dané hlavně tím, že si většinu občerstvení děláte sami, ale stojí to také spoustu času, který byste mohli věnovat jiným činnostem.

Na silvestrovských akcích se hodně utrácí

Jestli budete hostit své přátele, je dobré pamatovat na způsoby, které vám pomohou ušetřit nějaké peníze. Jen občerstvení, alkohol a nealkoholické nápoje mohou stát několik tisíc korun, a to nepočítáme ohňostroj. Aby za něco stát, bude nutné do něj investovat také nemalé peníze. I když se to všechno jeví jako náročný úkol, můžete pomocí několika triků opravdu ušetřit. Navíc do přípravy zapojíte také své přátelé.

Mohlo by vás zajímat:  Správná údržba spotřebičů prodlouží jejich životnost a ušetří zbytečné náklady

Těm můžete navrhnout, že si rozdělíte, co kdo připraví, upeče, navaří nebo kdo přinese jaký alkohol. Nezapomeňte si také stanovit limit, který utratíte. Ušetříte tím nejen svůj čas, ale navíc ochutnáte pochoutky ostatních a rozhodně se budete cítit lépe, když veškerá starost nepadne na vaši hlavu. Navíc na silvestrovskou oslavu můžete použít jídlo, které vám zbylo například od Vánoc. Pokud ho zamrazíte, budete mít o starost méně.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzdejte se vlastního ohňostroje a užijete si ty okolo vás

Mít vlastní ohňostroj není žádná povinnost. Naopak, toho se můžete také snadno vzdát, protože už kolem půlnoci uvidíte všude kolem sebe spoustu ohňostrojů, které si můžete jen tak s přáteli užít. Získáte tím čas pro sebe, můžete si popovídat a navíc se nebudete bát, že by se něco při odpalování pokazilo. Nikdo nechce strávit první den roku v nemocnici. Koupit si můžete malé prskavky, které udělají stejnou službu jako velké rachejtle.

Mohlo by vás zajímat:  Používání poklic během vaření může přispět k úspoře financí

Ohňostroj si také můžete užít ve společnosti většího počtu lidí. Většina měst a vesnic mají své vlastní velké ohňostroje, na které lidi lákají. Kupují se vlastně z našich daní, a tak není divu, že se jich chce mnoho z nás zúčastnit. Příjemné povídání s ostatními vás dostane do slavnostní atmosféry.

Zdroj: https://www.buzzfeed.com/jasminsuknanan/how-to-save-money-new-years
Přidat na Seznam.cz