Skvrny od propisky už nebudou problém. Stačí znát jednoduché triky, které je pomohou odstranit

Skvrny od propisky už nebudou problém. Stačí znát jednoduché triky, které je pomohou odstranit

Zbavit se skvrn od propisky bývá někdy velmi obtížné. Navíc z některých materiálů půjdou dolů velmi těžko, i když použijete kvalitní prostředky z drogerie. Není to ale nemožné, jen musíte vyzkoušet i domácí triky, díky kterým obnovíte veškeré materiály. Propiska se může objevit nejen na oblečení, ale také na nábytku nebo zdech.

Nečistot se zbavíte pomocí kyselého mléka nebo citronové šťávy

Prvním důležitým pravidlem je skvrnu odstranit co nejdříve. Čím dříve si s ní poradíte, tím bude odstraňování snadnější. Jednou z metod je kyselé mléko. Stačí ho nalít na skvrnu, nechat působit asi půl hodiny a následně propláchnout pod vodou. Skvrn se zbavíte také pomocí rajčete. Špinavé oblečení nedříve dejte do mléka, opláchněte ve vodě a následně použijete polovinu rajčete, kterou potřete špinavou oblast. Poté namočte do studené vody a vyperte.

Skvrny dostanete snadno dolů také pomocí soli a citronu. Zvlášť pokud se jedná o bílé tkaniny, jako je ubrus nebo záclona. Skvrnu nejdříve zasypte solí a otřete polovinou citronu. Následně opláchněte ve vodě a vyperte obvyklým způsobem. Pomoci může v tomto případě také kyselina citronová, jestli po ruce nemáte citron.

Mohlo by vás zajímat:  Příbory se budou opět blýskat jako nové díky jednoduchým domácím metodám
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže také alkohol nebo kolínská voda

Šedé mýdlo je v domácnosti velkým pomocníkem. Můžete s ním vyčistit skvrnu od pera nebo propisky, a to velmi jednoduše. Nejdříve mýdlem pomažte místo, opláchněte pod vodou a vyperte. Šedé mýdlo můžete použít i na nábytek. Alkohol je skvělý přípravek, díky kterému se zbavíte nečistot na nábytku. Stačí nanést jen malé množství na skvrnu a měkkým hadříkem otřít.

Překvapivě funguje také kolínská voda. Stačí ponořit hadřík do této vody a otřít špinavé místo. Následně použijte čistou vodu. Odolné skvrny by měly rychle zmizet. Vyzkoušet můžete také zubní pastu nebo lak na vlasy. Zubní pastu využijete hlavně na skvrny na podlahách. Nezapomeňte po použití podlahu utřít vlhkým hadříkem.

Zdroj: https://tide.com/en-us/how-to-wash-clothes/how-to-remove-stains/ink-stains
Přidat na Seznam.cz