Bílé spotřebiče jsou krásné, snadno se ale zašpiní. Díky jednoduchému prostředku budou stále čisté

Bílé spotřebiče jsou krásné, snadno se ale zašpiní. Díky jednoduchému prostředku budou stále čisté

Stálým trendem v kuchyních jsou bílé spotřebiče. Mezi jejich velké výhody patří to, že vypadají krásně a opticky zvětšují prostor. Bohužel se na nich často tvoří skvrny a zabarvení, které se velmi těžko odstraňuje. Obvykle to vyžaduje hodně času a úsilí, ale existují i šikovné metody, které vám mohou pomoci. Vyzkoušejte několik osvědčených triků a získejte sněhově bílou a čistou kuchyň.

Bílé spotřebiče jsou krásné, ale lehce nepraktické

Jeden čas byly oblíbené nerezové spotřebiče, které se čistí mnohem jednodušeji a na nichž není vidět každá nečistota. Bílé spotřebiče ale stále hrají prim a populární jsou také celé kuchyně v bílé, která zvětšuje prostor a působí velmi jemně. Skvrny, nečistoty a zabarvení jsou ovšem velmi reálným problémem, se kterým musíte neustále bojovat.

Mohlo by vás zajímat:  Liché ponožky nemusí skončit v koši. Nebojte se vyzkoušet praktické kreativní nápady

Existuje mnoho způsobů, jak můžete udržet svou kuchyň čistou po velmi dlouhou dobu. Ošklivé a těžko odstranitelné skvrny zmizí díky použití jediné přísady. Výhodou je, že je nemusíte používat žádnou chemii, a přitom získáte čistou kuchyň. Máte-li v kuchyni namořený povrch, stačí ho pár minut leštit a bude vypadat jako nový. Špinavý povrch stačí posypat velkým množstvím jedlé sody a otřít vlhkou houbičkou. Tímto způsobem můžete vyčistit lednici, sporák i ostatní povrchy.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní čistič, který vám ušetří hodně práce

Na těžko dostupná místa v kuchyni můžete použít zubní kartáček. Pokud se ale chcete zbavit prachu na dlouhou dobu, budete potřebovat domácí a zcela přírodní čistič. Přípravek aplikujte na již očištěné povrchy a zamezíte usazování prachu. Na výrobu budete potřebovat jen 1 šálek vody, 1/4 šálku octa, 2 lžíce olivového oleje a 10–15 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Ze staršího chleba lze připravit hnojivo, které potěší především rajčata

Je to velmi jednoduché. Ingredience smíchejte dohromady a nalijte je do lahve s rozprašovačem. Před každým použitím lahev důkladně protřepejte. Kuchyňské spotřebiče stačí tímto roztokem nastříkat a jemně otřít hadříkem. Celá vaše kuchyň zůstane mnohem déle lesklá a nádherně čistá. Nebudete muset každý den utírat prach z trouby, sporáku, lednice nebo pracovní desky.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-appliances/
Přidat na Seznam.cz