Swimming Pool 2359638 1920[1]

Koupě bazénu není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Řada specifik nebývá standardem

Bazén na zahradě se v současné době jeví jako něco, co je zcela běžné. Koupě bazénu však nemusí být tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Každý máme jiné požadavky a pokud se nechceme jenom tak plácat na lehátku, už můžeme takzvaně narazit.

Základní zahradní plavecký bazén

Základem je tvar, kdy se neakcentuje šířka bazénu, ale jeho délka, která je pro plavání stěžejní. Obecně panuje shoda na tom, že aby byl bazén využitelný pro plavání, měla by jeho délka být alespoň 6 metrů, ideálně však od 15 m výše. Vše se odvíjí od vašich možností a také rozměrů zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastní zeleninu a ovoce si můžete vypěstovat i na balkoně. Stačí dostatek slunce a zálivky

Pokud jde o šířku plaveckého bazénu, již jsme zmínili, že je v tomto případě marginální, v závislosti na délce bazénu by neměla přesáhnout 5 m, aby byl zachován jeho podlouhlý tvar.

Materiály

Pokud jde o možné materiály, máte celou řadu možností, zejména:

  • bazén skořepinový, který vám bude dodán jako jeden celek, vyrobený z polyesteru, počítejte však s tím, že instalaci musíte svěřit odborníkům
  • bazén betonový, kdy lze zvolit technologie stříkaného nebo litého betonu, případně železobetonu, i v tomto případě je nezbytné provedení vyzdění i instalace odborníky
  • bazén nerezový, který má prakticky neomezenou životnost, ale jeho pořízení je značně nákladné.
Mohlo by vás zajímat:  Nechte rozkvést svůj balkon. Méně tradiční květiny budou chloubou každého domova

Doplňky

Plavecký bazén můžete také vhodně doplnit zejména schůdky, ideálně umístěnými vně bazénu, aby nezasahovaly do plavecké dráhy. Dále lze bazén vybavit například barevnými reflektory nebo masážními prvky, a podobně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bazén je samozřejmě vhodné také zastřešit. Výhodou zastřešení je zejména čistota vody a ochrana celé bazénové konstrukce před nepříznivými vlivy počasí, ale také ekologický způsob ohřevu vody v bazénu, a to téměř o 10 °C.

Protiproud

Profesionální plavci, ale i plavci příležitostní či rekreační, dají jistě palec nahoru bazénu vybavenému protiproudem, který jim umožní provádět pravidelný kondiční trénink, aniž by k instalaci vyžadoval velký prostor. Proud vody bývá obvykle hlubší, než je plavcův záběr, a širší, než je jeho tělo, přičemž síla proudu bývá regulovatelná pomocí dálkového ovládání určeného k používání i pod vodou.

Zdroj: https://www.waterair.com/gb/swimming-pool-consulting/choosing-your-swimming-pool
Přidat na Seznam.cz