Lemon 3225459 1920

Lahodný citron osvěží celou domácnost. Poradí si s vodním kamenem nebo odolnými nečistotami

Citron je velmi skvělým pomocníkem v domácnosti. Je levný, každý ho má doma, a přitom z něj stačí vymačkat šťávu a začít uklízet. Níže najdete hned několik způsobů, jakými pomocí citronu uklidíte vaši domácnost. Vypořádá se se rzí, vodním kamenem a různými typy nečistot včetně odolných usazenin.

Citron v koupelně

Umyvadlo, vana a sprchový kout jsou místa, kde se velmi často setkáváme s nepříjemným vodním kamenem, se kterým se těžko bojuje. Pokud přizvete k úklidu citron, bude boj rychlý. Vymačkejte citronovou šťávu, namočte do ní hadřík a vodní kámen vyčistěte. Můžete také hadřík nechat přiložený a nechat celou noc působit. Pak půjde vodní kámen snadno setřít. Poté jen opláchněte vodou, aby čištěné místo nelepilo citronem.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyňské spotřebiče zazáří čistotou díky surovinám, které jsou po ruce
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocník při úklidu v kuchyni

V kuchyni citron pomůže při úklidu trouby, mikrovlnky i lednice. Obzvláště mastné skvrny jdou těžko dolů. Nalijte si do misky půllitr vody a vymačkejte do ní polovinu citronu. Vložte misku do trouby nebo mikrovlnky a zapněte ji na pět minut. Poté vypněte a nechte misku uvnitř, dokud pára z misky nezměkčí nečistoty tak, že půjde mastnota snadno setřít vlhkým hadříkem. Lednici nejlépe vyčistíte v roztoku tvořeným vodou, citronovou šťávou a trochou jedlé sody. Pak už stačí jen namočit hadřík a opět vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec je noční můra každé kuchařky. Snadno a rychle ho vyčistí jednoduchý domácí prostředek

Pokud se vám nelíbí zabarvené prkénko se zápachem snad všech surovin, namačkejte citronovou šťávu na jeho povrch a posypejte ho solí. Následně opět vezměte vlhký hadřík a třete povrch prkénka. Až spláchnete citron smíchaný se solí vodou, bude prkénko opět zářit původní barvou a po zápachu nebude ani stopy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud se potřebujete zbavit usazenin na dně hrníčků od čaje a kávy, opět je tu pro vás citron. Nádobí vyčistěte houbičkou a vymačkanou citronovou šťávou. Až budou hrníčky perfektně čisté, opláchněte je teplou vodou. A až zase zajdou usazeninami od čaje a kávy, budete si s nimi vědět rady.

Přidat na Seznam.cz