Sponge 4501298 1920[1]

Běžná houbička na nádobí obsahuje víc bakterií, než toaleta. Mnoho hospodyněk neví, jak je odstranit

Houbička na nádobí je běžnou součástí většiny domácností, tedy jejich kuchyní. I když myčka už je běžným domácím spotřebičem, čas od času je třeba něco umýt ručně. Pomocí teplé vody, saponátu a domácí houbičky. Tu považujeme za něco čistého a zdravotně nezávadného. Přitom realita může být úplně odlišná. Dokonce můžeme říci, že se v houbičce může hromadit více bakterií a cizorodých látek, než na toaletě. A touto líhní mikroorganismů následně utíráme nádobí.

Běžná výbava domácnosti

Na kuchyňské lince ji má doma každý. Vždy připravenou k rychlému omytí nádobí, nebo k otření kuchyňské linky od nečistot. V tom je opravdu všestranná, ale zároveň to z ní dělá ten nejšpinavější předmět v domě. Protože jakmile houbička nasákne nečistoty, už je jen tak snadno neuvolní. Výsledkem pak je, že použitá houbička prostě účinně nečistí a musí se vyhodit a koupit nová, což není moc ekologické a ani ekonomické. Takže chcete vědět, jak používat houbičku opakovaně?

Mohlo by vás zajímat:  Namísto vůně domova nepříjemný zápach v bytě. Drobné návyky udělají hodně

Opětovné používání

Vzhledem k tomu, že houbička často leží v kuchyni celé dny a používá se neustále, když je potřeba, tak se zašpiní opravdu rychle a už nečistí správně. Bohužel důkladné opláchnutí a vyždímání nepomůže se špíny zbavit. Začnou se v ní totiž množit bakterie a pokud je neodstraníte, budou se šířit všude. Po dvou až třech týdnech je tedy na odpis. Naštěstí ale víme, jak ji po každém použití vyčistit a používat opakovaně. Nic složitého to není!

Mohlo by vás zajímat:  Jedni z nejhorších a nejnebezpečnějších škůdců. Pozvěte šváby na pivo nebo kávu
Zdroj obrázku: Pixabay

Čistění bělidlem

Bělidlo je dobrým prostředkem k odstranění odolných bakterií z mycí houbičky. Nachytejte si kbelík a naplňte ho do jedné čtvrtiny vodou a přidejte 3 lžíce bělidla. Houbičku poté namočte do této směsi na nejméně 5 minut. Následně ji dobře omyjte, vyždímejte a nechte dobře vyschnout. Dbejte i na tato 3 doporučení:

  • Buďte opatrní na své oblečení
  • Noste rukavice
  • Dobře si opláchněte ruce

Čištění v myčce

Další možností, jak vyčistit houbičku, je myčka. Tato metoda je sice méně účinná než čištění bělidlem, ale vyhnete se tak pachům, které bělidlo obsahuje. Postup je opět velmi jednoduchý. Vložíte houbičku do myčky klidně i s nádobím, ať šetříte vodu a energii. A poté spustíte program na vysokou teplotu. Houbičku necháte v myčce vyschnout a můžete ji opět používat.

Zdroj: https://time.com/5254808/how-to-wash-dishes-sponge/
Přidat na Seznam.cz