Ušetřete při mytí nádobí ještě více. Domácí tablety jsou levné a připravené během chvíle

Ušetřete při mytí nádobí ještě více. Domácí tablety jsou levné a připravené během chvíle

Myčky nádobí jsou úžasným pomocníkem v domácnosti, který ušetří hodně času a práce. Musíme do ní ovšem kupovat speciální tablety, díky kterým budeme mít dokonale čisté nádobí. Tyto prostředky jsou často velmi drahé. Dobrou zprávou je, že si je můžete vyrobit doma. Je to mnohem levnější, šetrné k životnímu prostředí i vaší peněžence a nechybí ani příjemná vůně. Jak na to?

Ingredience na výrobu domácích tablet do myčky

Na výrobu tablet do myčky budete potřebovat jen základní suroviny, které máte neustále doma po ruce. Možná jen budete potřebovat trochu větší zásoby, než jste zvyklí. Všechny položky jsou velmi levné, takže se toho nemusíte obávat. Připravte si 2 sklenice jedlé sody, 1 sklenici soli, 1/2 šálku kyseliny citronové, 1 sklenici vody a formu na ledové kostky. Z těchto složek získáte 36 tablet.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z brambor jsou výživným hnojivem i pomocí proti slimákům
Zdroj obrázku: Freepik

Pracovní postup krok za krokem

V první řadě si připravte jedlou sodu. Sklenici jedlé sody nasypte na plech a vložte do trouby vyhřáté na 200 stupňů. Jedlá soda se může připálit, musíte na to dát pozor. Čas od času ji proto promíchejte. Nechte ji v troubě asi 30 minut. Potom ji vyndejte a zkontrolujte, jestli není matná. Tento krok je velmi důležitý, protože tepelná úprava udělá z jedlé sody jedinečný prostředek.

V dalším kroku teplou sodu nasypte do misky. Opatrně ji smíchejte s dalšími přísadami, tedy druhou sklenicí jedlé sody, sklenicí soli a 1/2 šálku kyseliny citronové. Potom k ní opatrně přidejte trochu vody. Nezapomeňte dát vodu až nakonec, jinak vám začne směs zbytečně pěnit. Mezi jednotlivými kroky vždy chvíli počkejte. Nakonec vše smíchejte do jednotné pasty.

Mohlo by vás zajímat:  Účinky kyseliny citronové se dostaví ihned. Použít ji můžete i tam, kde by vás to nenapadlo

Jak domácí tablety používat?

Výslednou směs namačkejte do formy na ledové kostky. Díky tomu získáte malé kostičky, které budou ideální do myčky. Nádobu odložte na 30 minut, aby tablety ztuhly. Potom je můžete vyndat a vložit do skleněné nádoby s uzávěrem. Takto je můžete skladovat. Jestli chcete mít nádobí s příjemnou vůní, přidejte do nich pár kapek esenciálního oleje. A používejte vždy jednu kostku stejně jako u klasických tablet do myčky.

Zdroj: https://www.abc.net.au/everyday/diy-dishwasher-tablets-at-home/101405432
Přidat na Seznam.cz