Používat mouku jen k pečení a vaření je plýtvání jejím potenciálem. Umí toho mnohem víc

Používat mouku jen k pečení a vaření je plýtvání jejím potenciálem. Umí toho mnohem víc

Mouku obvykle používáme jen v kuchyni, ale stejně dobře ji lze použít i při mnoha dalších příležitostech. Může se stát například velmi dobrým odstraňovačem skvrn nebo čistidlem, které s radostí použijete. Použití je bezpečné, ekologické a velmi levné. Z tohoto důvodu byste zajisté měli znát všechny tipy a triky, jak mouku v domácnosti využít na maximum. Její použití je velmi jednoduché, a přitom neuvěřitelně efektivní. Podívejte se na pět snadných a rychlých způsobů, kterými zlepší váš život a ušetří vám zbytečné starosti.

Mohlo by vás zajímat:  Náplasti nebo tablety nemusí vůbec fungovat. Odvykání kouření podpoří známá bylinka

Čistota a lesk v domácnosti

S moukou rozhodně nemusíte jen péct. Skvěle se hodí také pro mosaz. Máte-li doma mosazné nádobí, příbory nebo jiné předměty a chcete, aby se nádherně leskly, použijte mouku. Mosaz se bude krásně lesknout, pokud ji vyčistíte pastou z mouky, soli a octa. Pamatujte, že konzistence by měla být řídká. Naneste pastu, nechte několik minut působit, opláchněte a vyleštěte mosaz. Uvidíte, že bude vypadat nádherně, a budete mít pocit, že je povrch jako nový.

Mohlo by vás zajímat:  Úžasné účinky čaje pomohou rostlinám, nábytku i nám samotným ke kráse a zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

To ale není všechno. Jemné kování můžete také očistit mýdlovým roztokem a poté vyleštit vlhkým hadříkem posypaným moukou. Ideální je hadřík z mikrovlákna, který nepouští žádná vlákna. Kromě toho můžete tuto základní surovinu použít také k odstranění mastných skvrn. Jednoduše je posypejte moukou. Nečistota se nádherně zatáhne a budete ji moci snadno a rychle odstranit.

Další tipy a triky

Chcete vybělit své bílé kožené rukavice? Stačí, když je posypete moukou a necháte několik hodin působit. Následně vezměte jemný kartáč a opatrně je vykartáčujte. Uvidíte, že budou sněhově bílé a obnovíte tím jejich krásu. Pokud vám doma vrže podlaha, mouka vám snadno pomůže. Nasypte trochu do škvír v podlaze a přebytečnou mouku zameťte. Podlaha bude úžasně tichá a nebudete muset měnit podlahu ani se učit, na která prkna nesmíte šlapat.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/uses-for-flour/
Přidat na Seznam.cz