dishwasher-3186136_1920

Usazování vody v myčce předejde jednoduchý trik. O tajné funkci ví málokdo

Myčky nádobí už neodmyslitelně patří do mnoha domácností. Šetří čas, vodu i nekonečné hádky o tom, kdo bude mýt nádobí. Ani přístroje, které nám tolik usnadňují život, ale nejsou zcela bez chybičky – alespoň zdánlivě. Výrobci totiž přemýšleli o řešeních, která problémy eliminují, ale většina lidí o nich nemá ani ponětí.

Základem je správné skládání

Každý uživatel myčky, který pravidelně vyklízí její obsah a dává nádobí na příslušná místa, byl už pravděpodobně někdy potřísněný vodou, která se usadila na hrnečkách a miskách. To je nepříjemné, zvláště pokud tekutina zaplavila již suché nádobí ve spodním koši myčky. Proto by vyndávání nádobí mělo vždy začínat odspodu a postupovat směrem k hornímu koši.

Pro většinu majitelů myček je to samozřejmé, ale přesto je třeba připomenout, že hrnky a misky se musí do myčky ukládat dnem vzhůru. Nádobí by se uvnitř nemělo překrývat, jinak nemusí dojít k dokonalému umytí a navíc takové prostředí vytváří optimální místa k tomu, aby se zde hromadila špinavá voda, která nemá kam odtéct.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vyčistit brýle umí málokdo. Přitom k tomu stačí pouze voda a hadřík
Zdroj obrázku: Freepik

Nakloňte koš myčky

Pokud nádobí správně naaranžujete, ale po skončení mycího cyklu se voda přesto usazuje na hrnečkách a miskách, můžete využít funkci, kterou výrobci do myčky přidali a která má těmto nepříjemnostem předejít. Pokud vytáhnete horní zásuvku myčky nádobí, uvidíte dvě sady koleček na každé straně. Vyberte si jednu z nich a přenastavte ji.

Vytáhněte zásuvku, co nejvíc to půjde, mírně ji nadzvedněte a vyjměte první kolečko. Pokračujte ve vytahování, dokud se neuvolní i druhé kolečko. Nyní nasuňte horní kolečko zásuvky přes šoupátko a pomalu zasuňte zásuvku, aby druhé kolečko skončilo rovněž nahoře. V tomto okamžiku by měl být koš myčky nakloněný na jednu stranu. To je správná pozice. Když teď naskládáte dovnitř špinavé nádobí, bude po něm voda stékat namísto toho, aby se na něm či v něm usazovala.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/home/tools/how-to/g2423/how-to-load-your-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz