Škrábance na skle lze šikovně vyhladit. Díky jednoduché metodě bude sklo znovu zářit

Škrábance na skle lze šikovně vyhladit. Díky jednoduché metodě bude sklo znovu zářit

Říká se, že je něco čisté jako sklo. Ale co dělat ve chvíli, kdy sklo není úplně lesklé ani po vyčištění, protože jej hyzdí nenápadné rýhy, které vznikly jeho intenzivním užíváním? Není třeba zoufat, i škrábanců ze skla se lze snadno zbavit, stačí použít přípravek, který se najde v každé domácnosti. Díky šetrné a účinné metodě se zase bude sklo blyštět!

Nevzhledné čáry na sklech či zrcadlech

Přes sebevětší opatrnost se objevují na skleněných površích, zrcadlech, zrcátkách nebo i karoserii vozu nevzhledné čárky, škrábance, nebo dokonce rýhy. Může k nim dojít během čištění, kdy se použije nevhodný mycí prostředek nebo houbička, ale také vlivem používání nebo povětrnostními podmínkami, například se mohou objevit po krupobití nebo silném větru. Co dělat, aby se skleněné plochy zase blyštěly a nehyzdily je škrábance? Oprava těchto oděrek je možná pomocí domácího prostředku, stačí vědět, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Balkón je ideálním úkrytem pro drzé holuby. Díky několika opatřením se jich lze úspěšně zbavit
Zdroj obrázku: Freepik

Namísto výměny použijte zubní pastu!

Poškrábané sklo nevypadá dobře, není to ale důvod jej okamžitě vyměnit za nové nebo poptávat sklenáře či automechanika pro výměnu. I koupě zrcadel může být finančně náročná, proto se hodí vyzkoušet metody, které nestojí majlant, ba naopak jsou za pakatel. K nápravě škrábanců postačí vzít totiž zubní pastu, hodí se ta s bělicími účinky, ale lze použít i jakoukoli jinou, která neobsahuje žádné pevné částice, granule nebo perličky. Pasta se nanáší na měkký navlhčený hadřík, poté se krouživými pohyby roztírá na místech škrábanců, po asi 15 minutách dojde k úplnému vyhlazení.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé prádlo stále zářivě čisté: s našimi triky nebudou mít žádné skvrny šanci

Jedlá soda nejen při pečení

Dalším skvělým pomocníkem, který má široké využití při vaření, pečení a úklidu, je jedlá soda. Poradí si i se škrábanci na skle, stačí si vytvořit pastu smícháním kapky vody s jedlou sodou, měkkým hadříkem pak vetřít pastu do rýhy. Na závěr se ještě sklenice nebo sklo musí opláchnout studenou vodou a osušit hadříkem.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/windows/21323179/how-to-remove-scratches-from-glass
Přidat na Seznam.cz