Usazeniny od kávy nebo čaje v oblíbených hrníčcích pomohou vyčistit obyčejné suroviny

Usazeniny od kávy nebo čaje v oblíbených hrníčcích pomohou vyčistit obyčejné suroviny

Snad každý začíná svůj den buď hrnkem horkého čaje, nebo oblíbenou kávou, bez které si ráno neumí představit. V hrnku ale mohou vzniknout usazeniny, které lze těžko umýt. Jestli nevíte, jaké prostředky používat, abyste měl hrnky znovu čisté, poradíme vám. Přinášíme několik domácích metod, které jsou mnohdy účinnější než kupované prostředky a vyjdou na menší peníze.

Zkuste například jedlou sodu nebo ocet a sůl

Jedlá soda patří mezi prostředky, které jsou nejen snadno k dostání, ale také jsou levné a opravdu účinné. Uvolní nečistoty, které čaj nebo káva zanechaly, a přitom stačí ji smíchat s trochou vody. Vznikne pasta, kterou naneste na povrch hrnku a nechte asi 10 minut působit. Poté očistěte pomocí hadříku a hrnek opláchněte pod čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější chyby, které brání rychlému a efektivnímu úklidu

Ocet a sůl jsou dalšími prostředky, které jsou účinné v odstraňování skvrn od čaje nebo kávy. Ocet je kyselý, takže snadno rozpustí pigment, který skvrnu vytvořil. Dvě lžíce octa smíchejte s dvěma lžícemi soli, dokud nezískáte hladkou pastu. Tu pak rozetřete po hrnku a nechte deset minut působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta nemusí být pouze na zuby

Zubní pasta se hodí nejen na čištění zubů, také s ní dobře vyčistíte usazeniny od kávy nebo čaje. Obsahuje totiž abraziva, jako je silikagel nebo jiné přísady, které pomohou odstranit skvrny od kávy nebo čaje. Pastu stačí jen nanést na hadřík a otřít dno hrnku nebo sklenice. Poté nádobí umyjte pod tekoucí čistou vodou a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťte lesk a zářivou čistotu své koupelně. Všechny usazeniny a nečistoty mají efektivní řešení

Skvrny od čaje nebo kávy se často usazují v případě, že hrnek po vypití ihned neumyjete. Postupem času se na dně budou usazovat nečistoty, které pak neodstraní ani myčka nádobí nebo kvalitní čisticí prostředek. V takovém případě bude nutné sáhnout po těch domácích, které jsou prověřené. Oblíbené nádobí pak nemusíte vyhazovat a kávu si můžete dál vychutnávat. Raději hrnek ale po čištění vždy opláchněte pod vodou a umyjte.

Zdroj: https://www.fix.com/blog/uses-for-leftover-coffee-grounds-and-tea-leaves/
Přidat na Seznam.cz