Při pěstování orchidejí je vhodné držet se několika zásad. Výživné hnojivo připravíme z domácích zásob

Při pěstování orchidejí je vhodné držet se několika zásad. Výživné hnojivo připravíme z domácích zásob

Orchideje jsou považovány za jedny z nejkrásnějších květin na světě. Své milovníky těší především originálními barvami a velkolepými květy. Jsou skutečnou ozdobou našich domovů, avšak zároveň také poměrně náročnou rostlinou na pěstování. I malá chyba může způsobit jejich rychlé uhynutí. Proto je dobré vědět, jak připravit účinné domácí hnojivo.

Zásady správné péče

Pokud dodržíte několik zásad péče o orchideje, budou vás těšit dlouhá léta. Pamatujte na to, že tyto rostliny se nesmí přelévat. Kořeny snadno zahnívají, proto květiny bedlivě sledujte a zalévejte je pouze tehdy, když je substrát vyschlý. Nejlepší na zalévání je převařená voda. Pokud jsou kořeny orchidejí zelené, znamená to, že množství vody je optimální.

Stejně důležité jako zálivka je místo, kam orchideje postavíme. Přestože nejoblíbenějším místem bývají okenní parapety, kde jsou rostliny krásně na očích, ne vždy je toto umístění nejlepší. Orchideje nemají rády ostré slunce, jejich listy se snadno spálí, pak rostlina uvadá a chřadne. Preferují rozptýlené světlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké hnojivo jim prospěje?

Orchideje v květináčích potřebují podpěry, které zabrání lámání stonků. Zakoupíte je v květinářství. Výšku přizpůsobte délce stonku. Abyste si užili krásné a kvetoucí exempláře, vyplatí se připravit rostlinám účinné hnojivo. Nemusíte hned běžet do zahradnictví, protože takové hnojivo bez problémů vyrobíte i doma.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr masa v supermarketu: čerstvý a kvalitní kus poznáme podle několika znaků

Orchideje mají rády česnek. K výrobě hnojiva stačí spařit tři stroužky litrem vody a po vychladnutí použít místo zálivky. Prospěje jim i rýžová voda, kterou získáte namočením rýže na tři hodiny do vody. Pokud musíte odříznout odumřelé výhonky, vezměte si na pomoc skořici. Tou posypte místo řezu, aby se rostlina mohla zregenerovat a byla chráněná před případnými infekcemi. Samozřejmě použijte sterilní nůžky nebo nůž a výhon odřízněte blízko u stonku.

Zdroj: http://careforyourorchids.com/Homemade-Orchid-Fertilizer-Recipes.html
Přidat na Seznam.cz