Úklidem není nutné trávit celý den. Moderní vychytávky celý proces usnadní

Úklidem není nutné trávit celý den. Moderní vychytávky celý proces usnadní

Lidé většinou plánují velké generální úklidy na předvánoční nebo předvelikonoční čas. Větší úklid by ale bylo dobré provádět každé dva nebo tři měsíce, protože prach se usazuje každý den a na místech, kam běžně nedosáhnete, tak může vzniknout silná vrstva. Jak si úklid usnadnit pomocí domácích prostředků a bez zbytečné chemie?

Nejtěžšími místnostmi na úklid je koupelna a kuchyň

Můžete vyzkoušet několik triků, které budou opravdu fungovat, ušetří čas a také nemalé peníze, které byste museli utratit za chemické čisticí prostředky. Velkými pomocníky jsou parní čističe. Ty jsou sice trochu dražší investicí, ale brzy se vám vrátí, protože budete k úklidu potřebovat jenom trochu vody, případně několik kapek prostředku.

Mohlo by vás zajímat:  Správná údržba prodlouží pračce životnost

Parní metoda je tou nejúčinnější, jakou můžete zvolit. Odstraní totiž i odolnou špínu a nečistoty a díky páře bude byt nebo dům čistý jako nikdy předtím. Klasické čištění totiž nečistoty odstraní jen povrchově, ale stále nebude byt hygienicky čistý. Pořídit si můžete robotické vysavače, které už v sobě mají zabudované také mokré čištění. Parní mopy jsou na trhu už několik let, můžete si vybrat mezi několika modely. Rozhodně ale nebudete litovat, protože vám ušetří spoustu práce.

Mohlo by vás zajímat:  Prací prášek i aviváž si snadno vyrobíte doma. Jsou levné a šetrné k pokožce
Zdroj obrázku: Freepik

V obchodech najdete další vychytávky

Pokud již doma máte parní čistič, ale chtěli byste čistotu ještě více podpořit, zkuste si koupit speciální houbičky, které v sobě obsahují nanočástice. Jsou sice dražší, ale svou službu udělají a s úklidem budete spokojeni. Budete k nim totiž potřebovat jen trochu vody. Některé povrchy mohou být náchylnější k poškrábání, takže při pohybu houbičkou dávejte pozor. Velmi rychle se mohou zlomit, ale pokud budete opatrní, vydrží několik týdnů.

Dalším pomocníkem mohou být utěrky z mikrovlákna. K nim také nebudete potřebovat žádné čisticí prostředky a jsou vhodné na čištění oken, baterií v koupelně nebo k utírání prachu. Můžete je použít opakovaně, ale pozor, je nutné je prát pouze ve vodě a bez pracích prostředků, které by mohly narušit jejich vlastnosti.

Zdroj: https://www.mentalfloss.com/article/532909/heres-how-often-you-should-clean-everything-your-house
Přidat na Seznam.cz