Usnadněte si úmorné žehlení šikovnými triky. Ušetříte si práci i drahocenný čas

Usnadněte si úmorné žehlení šikovnými triky. Ušetříte si práci i drahocenný čas

Žehlení je náročná domácí činnost, kterou nemá nikdo rád. Většinou ale padne na bedra ženy, protože je v tomto ohledu šikovnější a umí si lépe poradit se všemi záhyby. Jak se tedy naučit žehlit a jak mít za sebou tuto činnost co nejrychleji? Poradíme tipy, díky kterým ušetříte spoustu času, který můžete věnovat příjemnějším činnostem.

Maličkosti mohou ušetřit i několik minut času na jednom kousku oblečení

Nejdříve zkuste vyhladit veškeré záhyby, které na oblečení najdete. Můžete látku nastříkat směsí vody a octa, protože pomůže tomu, že záhyby vyhladíte rychleji. V případě nutnosti můžete použít také škrob. Žehlení si usnadníte také tím, že po vyprání mokré prádlo protřepete a narovnáte, aby bylo „vyžehlené“ ještě předtím, než se vůbec dostane k žehličce.

Pokud se chystáte na žehlení velkého prádla, jako je ložní povlečení, závěsy nebo ubrusy, můžete si pomoci hliníkovou fólií. Budete moct žehlit oblečení pouze z jedné strany, protože druhá se sama vyhladí díky zahřáté fólii. Záclony, ubrusy nebo další velké plochy můžete vyžehlit rychleji, pokud je přehnete na polovinu, nebo dokonce na čtvrtiny.

Mohlo by vás zajímat:  Nad vodním kamenem zvítězí malé žluté ovoce, které navíc úžasně voní
Zdroj obrázku: Freepik

Sukně a šaty se musí žehlit opatrně

Jestli máte skládané sukně nebo šaty, můžete si pomoci například kancelářskými sponkami nebo sponkami do vlasů. Ušetříte tak mnoho času jen tím, že budete sukně přesouvat po žehlicím prkně. Dávejte si pozor, jakou látku máte zrovna pod žehličkou. Různé materiály se musí žehlit na odlišnou teplotu, jinak by se látka mohla propálit.

Samet musíte žehlit zvlášť pečlivě. Froté ručník dejte na prkno, navlhčete oblečení na jedné straně a samet rozložte chloupky dolů. Na žehličku byste neměli moc tlačit, měla by po látce hezky klouzat. Pod samet se hodí hladký ručník, protože záhyby by se mohly odrazit na látce. Bavlna by se měla žehlit na nejvyšší stupeň teploty, hedvábí naopak na tu nejnižší.

Zdroj: https://www.brabantia.com/int_en/inspiration/10-ironing-accessories-that-make-ironing-easier-/
Přidat na Seznam.cz