Cleanliness 2799459 1280 675x450[1]

Kuchyňský dřez se bude blýskat čistotou díky šetrným, ale účinným prostředkům

Kuchyňský dřez je nejvíce namáhaným místem kdejaké domácnosti. Proto je nutná i jeho pravidelná údržba. K čištění však nemusíte používat pouze kupované prostředky. Vystačíte si leckdy i s levnými a běžně dostupnými surovinami!

Čím vyčistit kuchyňský dřez?

Nyní se můžete inspirovat praktickými tipy, jak vyčistit dřez bez chemie:

  • Ocet, soda a esenciální olej: smíchejte půl šálku sody, čtvrt šálku klasického octa a 6 kapek citrusového esenciálního oleje. Pak roztok umístěte do rozprašovače a aplikujte na kuchyňský dřez. Nechte několik minut působit a nakonec opláchněte.
Mohlo by vás zajímat:  Správně vyčistit brýle umí málokdo. Přitom k tomu stačí pouze voda a hadřík
Zdroj obrázku: Freepik
  • Kypřicí prášek a ocet: z těchto ingrediencí si připravte hustější směs, tu naneste na plochu dřezu a nechte asi půl hodiny působit. Poté vše důkladně smyjte vlažnou vodou. Postupovat můžete taktéž tím způsobem, že dřez posypete práškem do pečiva a přestříkáte octem.
  • Hladká mouka: některé babičky doporučují vyčištění nerezového dřezu pomocí mouky. Bude se dokonale lesknout! Mouka má totiž mírně abrazivní účinky a odstraní kdejaké nečistoty. Musíte dát ovšem pozor, aby se mouka nedostala do odpadu a neucpala ho. Proto ji po očistě povrchu opatrně seberte ubrouskem či papírovou utěrkou a vyhoďte do odpadkového koše.
  • Citronová šťáva: i čerstvá šťáva z citronů si může dobře poradit se skvrnami a nečistotami v dřezu. Kromě jiného skvěle provoní kuchyň.
Mohlo by vás zajímat:  Podzim přináší do bytového designu mnoho inspirace a nápadů
Zdroj obrázku: Freepik

Vsadit lze i na tekuté čisticí prášky z obchodu

Pokud jste se nezbavili nečistot ve dřezu dle představ, musíte vsadit na kupované produkty. Vhodné jsou například tekuté čisticí prášky, které mají mírný abrazivní účinek. Váš dřez tak bude ve výsledku zářit novotou. Na trhu jsou k dostání i velmi silné chemické prostředky, s kterými ovšem zacházejte obezřetně a používejte ochranné rukavice na úklid. Také se vyvarujte používání agresivních drátěnek při čištění dřezu, mohli byste jej jen poškrábat. Raději volte hrubší houbičky.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-kitchen-sinks-drains/
Přidat na Seznam.cz