Oblečení plné skvrn a žmolků nemusí letět do koše. Na každý problém existuje snadné řešení

Oblečení plné skvrn a žmolků nemusí letět do koše. Na každý problém existuje snadné řešení

Jestli se na vašem oblíbeném svetru objevily žmolky nebo skvrna, která nejde vyprat, můžeme vám poradit několik triků, díky kterým se těchto nepříjemností zbavíte. Jaký trik byste měli použít, abyste odstranili žmolky? Řešení je jednodušší, než si myslíte. Věděli jste, že svetr můžete strčit do mrazáku, aby se neušpinil?

Kašmírový svetr nebo vlna? Dejte svetr do mrazáku

Jestli váš oblíbený kousek oblečení zapáchá, můžete do něj přidat trochu vodky a nechat uschnout. Alkohol má vlastnosti, které zbaví oblečení bakterií, a to bude znovu svěže vonět. Jestli máte skvrny na blůze, můžete si pomoci pěnou na holení. Čím dříve se skvrny zbavíte, tím větší bude pravděpodobnost, že opravdu zmizí.

Odstranění například skvrn od rtěnky je velmi obtížné. Můžete si pomoci lakem na vlasy. Postříkejte jím látku, nechte několik minut působit a poté skvrnu otřete. Oblečení dejte do pračky, vyperte a sledujte, jak skvrna mizí. Semišové boty jsou velmi náchylné na skvrny. Ty odstraníte pomocí pilníku. Kožené boty očistíte kartáčkem na zuby, který namočte do octa.

Mohlo by vás zajímat:  Pračka bude dokonale čistá díky bělidlu, octu a citronové šťávě

Jestli chcete opravit boty nebo sluneční brýle, prozradíme několik tipů

Lakované boty budou neustále vypadat jako nové, pokud je budete otírat vatovým tamponem namočeným ve vazelíně. Kožené boty zase opravíte pomocí zvlhčovače, díky tomu budou vypadat skvěle. Pokud máte na svetru nebo blůzce knoflík, který nevypadá jak nový, můžete ho přetřít lakem na nehty. Bude vypadat skvěle a zakryjete původní nátěr.

Sluneční brýle opravíte také lakem na nehty. Roztrhlou podprsenku můžete přilepit sádrou, snadno opravíte pomocí vazelíny také poškozený zámek. Jestli se chcete zbavit skvrn od potu, smíchejte citronovou šťávu s vodou. Pro odolnější skvrny můžete vyzkoušet prášek do pečiva a zubní pastu. Několik minut nechte působit, směs opláchněte a vložte oblečení do pračky.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/10-quick-tips-for-removing-stains-from-clothing.htm
Přidat na Seznam.cz