Udržte komáry daleko od svého domova. Ty nejlepší prostředky stojí jen pár korun

Udržte komáry daleko od svého domova. Ty nejlepší prostředky stojí jen pár korun

Bzučící komáři nebo dotěrné mouchy? Polétavý hmyz je prokletím v letních měsících, ale rozhodně jeho aktivity nekončí ani na podzim. Stačí otevřít okno a jsou všude. Komáři se navíc objevují i v zimě, podle odborníků je to dáno vyššími teplotami vzduchu. Ochrana je tedy namístě. A jak tato nepříjemná zvířátka od návštěvy domácnosti odradit? Namísto chemických repelentů se může použít mnohem ekologičtější prostředek, který je nadto super levný. Ano, na komáry i jiný polétavý hmyz stačí obyčejný ocet!

Mohlo by vás zajímat:  Plísně v květináči se zbavíme pomocí skořice nebo vysušením v troubě

Účinný a skoro zadarmo

Vyrazit do drogerie a koupit repelenty, spreje nebo jiné prostředky proti hmyzu? Většinou jsou tyto výrobky neskutečně drahé, k tomu obsahují velké množství agresivních látek. Naproti tomu tradiční ocet je levný a zcela ekologický, jediné, co někomu může vadit, je jeho aroma. Ocet funguje jako domácí čisticí prostředek pro odstranění mastnoty nebo odolných skvrn, na úklid je totiž přeborník. Ocet má dezinfekční, lešticí i odvápňovací účinky, proto se používá pro očistu sanitární a koupelnové keramiky, obkladů a dlažby nebo spotřebičů včetně mikrovlnné trouby nebo chladničky.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyňská linka ze dřeva, laminátu i konglomerátu vyžaduje péči, aby zůstala dlouho krásná
Zdroj obrázku: Freepik

Octem proti hmyzu

Litr octa stojí asi 12 korun, ale udělá práce za několik stovek. Pomůže s úklidem domácnosti a poradí si s ucpaným odpadem nebo vyčištěním záchodové mísy, málokdo ale tuší, že také zatočí s dotěrným hmyzem. Pro jeho odpuzení se musí smíchat ocet s vodou ve stejném poměru a přelít roztok do lahvičky s rozprašovačem. Směs se musí aplikovat na vnitřní i vnější rám okna, aby se zamezilo vnikání nepřátelského hmyzu do interiéru.

Do květníku pelargonie nebo bylinky

Komáry a další polétavý hmyz odpuzují zejména vonné silice, proto je vhodné kromě octa zamezit jejich vnikání do nitra místností také pomocí pelargonií v květnících na parapetu. Dobře poslouží rovněž čerstvé bylinky v květináčích, které najdou využití i při vaření. Jedná se především o mátu, rozmarýn, meduňku, levanduli nebo měsíček lékařský. Výtečnými přírodními repelenty jsou též šanta kočičí a citronová tráva.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7947914/plants-that-repel-bugs-and-mosquitos/
Přidat na Seznam.cz