Aspirin dodá kapradinám energii. Bohatě porostou a potěší sytě zelenou barvou

Kapradinám stačí ke spokojenosti málo. Výživná svačinka z kuchyně je udrží v kondici

Kapradiny patří mezi rostliny, které nejsou náročné na pěstování. Stačí jim pouze vhodné místo, které doplníte kvalitní půdou a hnojivem, a můžete mít vystaráno. Kapradiny jsou rostliny, které rostou ve vysoké vlhkosti, proto se hodí také do koupelen nebo podobných místností. Jak jim ale zajistit, aby se jim dařilo, pomocí jednoduchého triku? Vyzkoušejte ho také a doporučte ho ostatním, kteří kapradiny pěstují.

Jak rychle připravit hnojivo?

Péče o kapradinu není náročná. Stačí si o tom přečíst pár řádků a hned budete vědět, jak se k rostlině chovat. Potřebuje především místo, na kterém bude stát po celou dobu, protože nemá ráda změny. Vyplatí se jí dopřát rozptýlené světlo, naopak nesnese přímé sluneční paprsky, které by jí mohly popálit listy. Na světě najdeme desítky druhů kapradin, liší se od sebe nejen listy, ale také tím, jaké potřebují podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Strach z přírodních živlů či zlodějů? Chraňte dobře svůj majetek!

Jestliže jim zajistíte také kvalitní hnojivo, budete mít jistotu, že se rostlinám bude dařit. V létě a na podzim jim dejte hnojivo každé 2–3 týdny. Nemusíte přitom kupovat drahá hnojiva, můžete si je sami doma vyrobit a mít je tak k dispozici pořád. Jak si udělat skvělý nálev z bylinek, který kapradiny ocení?

Zdroj obrázku: Freepik

Na nálev použijte suroviny, které máte doma

Domácí hnojiva jsou nejlepší pro všechny rostliny, které doma pěstujete. Použít můžete nejen banánové slupky, ale také kávovou sedlinu. Ve spíži ale možná najdete také další suroviny, které se dají použít k výrobě hnojiva. Koupená hnojiva většinou obsahují chemické látky, které pro rostliny nejsou vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Ani koupelna nemusí být smutná. Je jako stvořená pro krásné kapradiny

Na kapradiny ale můžete použít kopřivu, heřmánek nebo šalvěj. Kromě toho je výborná voda po uvaření zeleniny. Musíte ji ale nechat dostatečně vychladnout a nesmí být osolená, jinak byste kapradinu naopak zahubili. Voda po zelenině obsahuje železo, fosfor a také vitaminy, které jsou důležité pro růst.

Zdroj: https://tipspr.com/06-best-homemade-fertilizer-for-ferns/
Přidat na Seznam.cz