Rez neudělá na žádném povrchu radost. Existuje několik přírodních způsobů, jak se jí zbavit

Rez se může objevit například na vaší osvědčené formě na pečení, kuchyňském noži, který používáte každý den, na vaně, dřezu, nebo dokonce i na vašem oblečení. Pokud ji objevíte, nepanikařte. Poradíme vám, jak se jí snadno a rychle zbavit. Zajímavé je, že k odstranění rzi nepotřebujete žádné škodlivé a agresivní chemikálie. Díky osvědčeným domácím metodám se problému rychle a efektivně zbavíte a budete moci nadále používat své osvědčené nářadí a užívat si jejich čistotu a lesk.

Rez na kuchyňském náčiní

Tuto metodu si bude moci vyzkoušet každá hospodyňka, protože ingredience potřebné k výrobě směsi najdete rovnou v kuchyni. Pokud se chcete zbavit rzi z pečicí formy nebo nože, smíchejte kyselinu citronovou s kuchyňskou solí. Poté k této směsi přidejte vodu, aby se vytvořila hustá kaše. Po pár minutách naneste směs na rezavý povrch a nechte asi třicet minut působit. Po uplynutí této doby očistěte nářadí nebo kuchyňské příslušenství houbičkou, důkladně opláchněte a osušte, nejlépe pomocí papírového ručníku.

Brambora rozpustí rez

Brambory mohou také odvést velký kus práce při odstraňování rzi z kovových povrchů. Stačí bramboru rozkrojit na polovinu a očištěné doplňky nebo předměty posypat kuchyňskou solí. Třete povrch o bramboru, dokud rez nezmizí. Poté náčiní očistěte vodou a osušte papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Ten nejlepší čistič pro celou kuchyni si snadno vyrobíte. Postačí k němu tři jednoduché ingredience
Zdroj obrázku: Freepik

Cibule a moučkový cukr

Cibule je také zelenina, která si dokáže se rzí účinně poradit. Zajímavé je, že tuto metodu již používaly i naše babičky. Vše, co musíte udělat, je potřít rezavé předměty nebo nádobí šťávou z překrojené cibule, následně povrch posypat moučkovým cukrem a dobře jej vydrhnout.

Prášek do pečiva

Stejně jako u mnoha jiných nečistot a skvrn je prášek do pečiva nenahraditelným pomocníkem. Pomůže i proti rzi. Vše, co musíte udělat, je smíchat malé množství prášku do pečiva s dostatečným množstvím vody, abyste mohli z těchto dvou ingrediencí vytvořit pastu. Poté ji rozetřete po povrchu a houbičkou rez jemně vyčistěte.

Zdroj: https://www.buzzfeed.com/rachelgaewski/here-are-four-easy-and-natural-ways-to-remove-rust
Přidat na Seznam.cz